Minister cyfryzacji w Ostrołęce. W ZSZ nr 1 i na poczcie

Minister cyfryzacji Marek Zagórski przyjechał do Ostrołęki na rozpoczęcie roku szkolnego w Zespole Szkół Zawodowych nr 1. Nie bez powodu…

ZSZ nr 1 w Ostrołęce jest bowiem jedną z dwustu szkół na świecie i trzecią w Polsce, która bierze udział w programie P-Tech.

Czym jest P-Tech? To program, który przygotuje uczniów do pracy w zawodach o specjalności informatycznej. W Polsce korzystały do tej pory z niego szkoły w Katowicach i Wronkach. Teraz dołącza do nich Ostrołęka – podpisano w tej sprawie porozumienie.

Program P-Tech pomoże Wam zdobyć kluczowe, doceniane na rynku pracy kompetencje. Myślę, że to jest naprawdę fajna rzecz – mówił do uczniów minister Zagórski.

Minister był także na poczcie. Zajrzał do placówek przy ul. Hallera 13 i Kopernika 9. Na stronie Ministerstwa Cyfryzacji czytamy:

Wspólnie z naczelnikami lokalnych urzędów pocztowych przy okienkach, w których obsługiwani są klienci Poczty, nakleił wlepki „Tutaj możesz użyć aplikacji mObywatel”.

W ten sposób włączając Ostrołękę do ogólnopolskiej akcji oznaczania miejsc, w których honorowana jest aplikacja mObywatel, służąca m.in. do okazywania tożsamości.

Fot. Ministerstwo Cyfryzacji

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Marek

najdłuższy artykuł na ten temat ze wszystkich portali:-)