Minęło 75 lat. Ale mieszkańcy Obierwi i Aleksandrowa wciąż pamiętają o tej tragedii

Kamień pamięci stanął w miejscu, w którym zginęli młodzi mieszkańcy Obierwi i Aleksandrowa. Mieli od 14 do 21 lat Przyczyną ich śmierci był wybuch niewypału. Siła rażenia była tak potężna, że szczątki ciał zbierano w promieniu wielu metrów…

Do tragedii doszło 10 maja 1945 roku. Zginęło 9 osób. Jak wieści napis na kamiennym obelisku byli to: „Gryczon Stanisław lat 17, Kaczyński Franciszek lat 14, Kisiel Stanisław lat 20, Prot Bolesław lat 21, + Szczepanek Henryk lat 17, Szczepanek Wincenty lat 16, Święcki Aleksander lat 14, Święcki Roman lat 17, Wiśniewski Tadeusz lat 15”.

Kamienna tablica upamiętniająca przedwcześnie zmarłe osoby, została już zamontowana. Do montowania znalazło się wiele pomocnych dłoni, firma Ostbruk dorzuciła dobrą porcję betonu, a kamień pamięci przygotował Krzysztof Drewnowski.

Zadanie zostało zrealizowane w ramach funduszu sołeckiego. Ale nie kończy to dzieła. 11 maja w kościele parafialnym o godz. 18.00 odbędzie się msza święta, po której proboszcz poświęci tablicę.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Lolek

Oj tragedia 🙁 . Ale poco takie rzeczy robić każdemu tak ołtarzyki będziecie robić.
Trochę się za bardzo lansujecie fajna wioska byłem tam ale dużo ludzi z lepka rączka są i dużo alkoholikow co tylko butelki wywalaja