Miłosz Bogdanowski kapitanem esportowej reprezentacji Polski

Prezydent RP Andrzej Duda zainicjował powołanie Drużyny Narodowej w wirtualnej piłce nożnej. W tym celu Andrzej Duda spotkał się z czterokrotnym Mistrzem Polski w grę FIFA – Miłoszem Bogdanowskim. Co ciekawe, Miłosz pochodzi z Olszewa Borek.

Będzie to jedna z pierwszych drużyn narodowych powołanych w Europie. Polska chce uczestniczyć w rozwoju świata sportów elektronicznych. Teraz Miłosz „miłosz93” Bogdanowski będzie kompletować zespół składający się z najlepszych polskich graczy. Przed Bogdanowskim nie lada wyzwanie – bo będzie odpowiedzialny za skompletowanie zespołu reprezentującego Polskę na międzynarodowych arenach gamingowych.

„Jestem dumny, że spotkał mnie taki zaszczyt, jak osobisty kontakt z prezydentem Andrzejem Dudą. Cieszę się, że Kancelaria Prezydencka widzi potencjał w esporcie i mam nadzieję, że wspólnie stworzymy ciekawy projekt” – mówi Miłosz Bogdanowski.

Warto nadmienić, iż nie tylko prezydent Andrzej Duda dostrzegł potencjał w grze FIFA i w osobie Miłosza. Jesienią ubiegłego roku, w odpowiedzi na postulaty lokalnego środowiska gamingowego, odbył się pierwszy w historii Ostrołęki Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Ostrołęki w grę FIFA 19. Inicjatywa Patryka ‘MAYOR’ Majewskiego, Miłosza ‘milosz93’ Bogdanowskiego oraz ówczesnego prezydenta Ostrołęki Janusza Kotowskiego, przyciągnęła aż 192 młodych zawodników oraz wielu kibiców.

https://terazostroleka.pl/wp-admin/post.php?post=4231&action=edit
0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Trzepak

Miłosz rozwalił system, to wspaniałe moc było cię poznać na turnieju. Było 4 : 2, ale jeszcze się odgryzę 😉

Olo

Premier Morawiecki umiejętnie wyławia ważne i nowe sprawy w Polsce, nowe technologie i wydarzenia Brawo