„Mikołajki na sportowo” z UKS Clan. Trwały… ponad miesiąc

UKS Clan w Ostrołęce zorganizował imprezę charytatywną „Mikołajki na sportowo”, które w tym roku potrwały nieco dłużej. Przez ponad miesiąc odbywały się konkursy na stadionie miejskim i w sali gimnastycznej II LO w Ostrołęce. Zakończenie i podsumowanie rywalizacji odbyło się 17 grudnia w II Liceum Ogólnokształcącym.

Podczas zakończenia akcji nagrodzono zwycięzców w przeprowadzanych konkursach, a między innymi w Międzynarodowym Teście Sprawności Fizycznej badającym 4 podstawowe cechy motoryczne: szybkość, wytrzymałość, skoczność i siłę ramion.

W kategorii kobiet zwyciężyła Oliwia Prachniak, a w kategorii Mężczyzn Miłosz Markowski.

Nagrodzono tez zwycięzców w ośmiu konkurencjach sportowo – rekreacyjnych w trzech kategoriach wiekowych (więcej na stronie UKS Calan) oraz pięcioro zawodników klubu wyróżniających się osiągnięciami sportowymi w 2020 roku:

  • na etapie ogólnopolskim w biegach przełajowych na dystansie 3 km – Oliwię Prachniak z Siarczej Łąki, 
  • na etapie wojewódzkim w biegu na 200 m przez płotki – Malwinę Mróz z Kadzidła,
  • dwóch złotych medalistów Mistrzostw Mazowsza – Natalię Zielińską z Czerwina w biegu na 2000 m z przeszkodami i Patryka Prusińskiego z Ostrołęki  w trójskoku
  • Miłosza Markowskiego z Ostrołęki – zajmującego 2. miejsce w trójskoku i 7 miejsce na 400 metrów przez płotki na Mazowszu w statystykach prowadzonych przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, jak również bardzo zaangażowanych w organizację imprez sportowych, których organizatorem był UKS Clan.

„Mikołajki na sportowo” to jednak nie tylko rywalizacja, ale też i akcja charytatywna. Zbierano podczas niej podarunki dla Domu Dziecka w Ostrołęce.

„Dzięki wszystkim zaangażowanym w organizację imprezy i hojności wspaniałych darczyńców udało nam się zebrać wiele świątecznych podarunków, które  po zakończonej imprezie przekazaliśmy do Domu Dziecka w Ostrołęce. Złożone podarki przyniosły wiele zadowolenia i wzruszenia dzieciom” – piszą organizatorzy.

Impreza przebiegała pod patronatem prezydenta Ostrołęki Łukasz Kulika. Warto dodać, że w tym roku UKS Clan świętuje w tym roku niemały jubileusz – 20-lecie istnienia.

Współorganizatorami i partnerami imprezy były: miasto Ostrołęka i Starostwo Powiatowe w Ostrołęce, II LO w Ostrołęce, NSZZ Solidarność Region Mazowsze Oddział w Ostrołęce, Decathlon w Ostrołęce, Melvit S.A w Krukach, Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce, Best Office w Ostrołęce oraz media ostrołęckie.