Mieszkaniec powiatu łomżyńskiego stracił prawo jazdy na „obwodnicy” Ostrołęki

W czwartek 4 czerwca policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu łomżyńskiego. Powód? Zdecydowanie za duża prędkość.

Mężczyzna jechał „obwodnicą” Ostrołęki, ul. Westerplatte z prędkością 112 km/h w obszarze zabudowanym.

Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych, a do jego konta kierowcy zostało dopisanych 10 punktów karnych – informuje oficer prasowy Policji w Ostrołęce Tomasz Żerański.

Stracił też prawo jazdy na 3 miesiące.

– Przypominamy, że jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejne zatrzymanie bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu. Ponadto gdy kierowca na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi samochód, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 – dodaje Tomasz Żerański.

Policja informuje też, że w weekend na ulicach Ostrołęki pojawi się więcej patroli, którzy walczyć będą z piratami drogowymi.

5 1 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
WVs

Musiął nieżle cisnąc tego starego passata w tdi że mu się udało go na obwodnicy tak rozpędziec, miciał być but w podłodze