Mieszkaniec gminy Goworowo promował służbę w elitarnej jednostce wojskowej (wideo)

W Kielcach odbył się Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Służbę w Pułku Reprezentacyjnym Wojska Polskiego promował m.in. Cezary Łazicki, który pochodzi z gminy Goworowo.

– Zawsze chciałem być żołnierzem Wojska Polskiego. Lubiłem oglądać defilady i chciałem spróbować, jak to jest – mówił podczas MSPO Cezary Łazicki z Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego. Mężczyzna pochodzi z Wólki Brzezińskiej, gm. Goworowo.

Pułk Reprezentacyjny Wojska Polskiego to jednostka wojskowa Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej stacjonująca na terenie Garnizonu Warszawa. Do jej zadań należy m.in. zabezpieczanie zgodnie z ceremoniałem wojskowym uroczystości państwowych, wojskowych i patriotyczno-religijnych, realizowanie zadań reprezentacyjnych przy siedzibie Prezydenta RP oraz podczas wizyt oficjalnych składanych Prezesowi Rady Ministrów, reprezentowanie w uroczystościach najwyższej rangi Wojsk Lądowych, Wojsk Specjalnych, Sił Powietrznych i Marynarki Wojennej (występuje w umundurowaniu czterech rodzajów wojsk). Żołnierze batalionu pełnią również służbę wartowniczą przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie oraz przed Pałacem Prezydenckim.

Dodajmy, że pan Cezary to także karateka z sukcesami. Poniżej zamieszczamy wideo z kieleckiej imprezy. Początek rozmowy z Cezarym Łazickim od 06:11.