Mieszkańcy przeciw budowie parkingu. „Chory pomysł”

Mieszkańcy ulic Goworowskiej, Sienkiewicza, Reymonta i Powstańców sprzeciwiają się planom budowy parkingu na ich osiedlu. „Sprzeciwiamy się dalszej dewastacji jedynego terenu zieleni jaki pozostał w lokalizacji tego osiedla” – piszą.

Petycja w tej sprawie trafiła do prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika na początku grudnia. Gdzie dokładnie mieścić się ma parking, na jakim etapie jest jego budowa i kto jest inwestorem – tego z pisma akurat się nie dowiadujemy.

Mieszkańcy petycję skierowali jednak do prezydenta, ponieważ „żądają wstrzymania inwestycji” i wyjaśnienia, dlaczego miasto wydało zezwolenie na nią.

W ich piśmie czytamy:

„Budowa parkingów i drogi dojazdowej do tych parkingów znacznie przyczynie się do zanieczyszczenia i tak już zatrutego środowiska, usytuowanie placów zabaw dla dzieci (nawet z zachowaniem ustawowych odległości) od śmierdzących parkingów znacznie wpłynie na zdrowie dzieci jak i mieszkańców naszego osiedla. My niżej podpisani składamy KATEGORYCZNE NIE! BUDOWIE JAKIEGOKOLWIEK MIEJSCA PARKINGOWEGO.

Nadmieniamy, iż budżet przeznaczony na realizację tak chorego pomysłu jak budowa owego parkingu, powinien być przeznaczony na dodatkowe zadrzewienie oraz ławeczki (NIE MYLĄC TEGO TERENY Z CENTRUM REKREACJI W WARSZAWIE URZĄDZONYM PRZEZ PREZYDENTA TRZASKOWSKIEGO WARSZAWIAKOM). Nadmieniamy, iż teren ten został już częściowo zadrzewiony przez samych lokatorów, a nie jak to robi S.M., prowadząc wycinkę zdrowych dużych kilkudziesięcioletnich drzew, pozbawiając tym samym mieszkańców zielonych płuc Ostrołęki.”

Poniżej pełna treść petycji:

1 1 zagłosuj
Ocena artykułu
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Kama

Czy na tych ulicach wygrał w wyborach niejaki Łukasz Kulik?

Anna

W dniu 21 września 2020r.sprzeciw w tej sprawie wyraziła grupa mieszkańców z lokalu Goworowska 4. Usłyszeliśmy ,że „klamka zapadła” i nie może być uwzględniony nasz głos. Ciekawe, jakie stanowisko zajmie Pan Prezydent Miasta.

ostrołęczanka

Zjeżdzający z mostu Madalińskiego kierowcy z okolic Ostrołęki tu parkowali by swoje pojazdy (byłby to najbliższy parking) A czy ktoś pomyślał o mieszkańcach którzy w dużej liczbie to emeryci, mieszkający tu od początku czyli od 79 roku

ostrołęczanin

Podobno kilka lat temu większość okolicznych mieszkańców chciała parkingu. Teraz już nie? Tam mieszkają poważni ludzie czy dzieci?