Mieszkańcy proszą o pomoc w sprawie „niebezpiecznej” działki

Mieszkańcy najmłodszego ostrołęckiego osiedla – Leśniewa – mają problem z jedną działką. Tak wynika z pisma, które do prezydenta Ostrołęki skierowała, przewodnicząca zarządu osiedla Wiesława Czyżak.

Chodzi o działkę znajdującą się przy ul. Orzechowej w Ostrołęce. Przewodnicząca zarządu osiedla Leśniewo pisze:

„Właścicielką posesji jest osoba starsza, której stan zdrowia psychicznego i fizycznego nie pozwala na samodzielne funkcjonowanie. Zanieczyszczenia znajdujące się na posesji zagrażają bezpieczeństwu sąsiadów.

Na działce wystąpił już dwukrotnie pożar i interweniowała Straż Pożarna.

Co odpowiedział prezydent? Odpisał, że działka jest prywatna, a za porządek i czystość odpowiada jej właściciel (zgodnie z uchwałą Rady Miasta).

– Służby miejskie nie mają prawa wstępu na teren prywatny bez zgody właściciela lub upoważnionych przez właściciela członków rodziny. Ponadto informuję panią, że jeśli właściciel terenu nie posiada środków finansowych potrzebnych do uprzątnięcia terenu, może zwrócić się z prośbą o pomoc w uzyskaniu środków do instytucji pomocy społecznej.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Szczena

No to jej odpowiedział , już załatwił

Jaki

Krótko i jasno, urzędnik zadowolony i spełniony, gorzej z wnoszącymi. Ale Pani Przewodnicząca jest z Naszej Ostrołęki, może radni ppopierający Kulika pomogą

Dd123

Kulik lekceważy tamtejszych mieszkańców nawet wiate przustankową im zabrać pozwolił.

Wiktor

bardzo dobra odpowiedź. Własność prywatna, to rzecz święta, to nie są czasy PRL, że nie szanowano prywatnej własności. Tu może zadziałac sąsiedzka pomoc w uprzątnięciu działki, a jak nie to pozostaje sąd.