Mieszkańcy Obierwi i władze Lelisa walczą o tytuł Super Samorząd. Oddaj na nich głos!

Wśród nominowanych do nagrody „Super Samorząd 2019” znalazła się tylko jedna ekipa z województwa mazowieckiego. To stowarzyszenie Projekt Radomir pod wodzą Roberta Niedzwieckiego i władze gminy Lelis na czele z wójtem Stefanem Prusikiem.

W uzasadnieniu czytamy: „Wspólna praca społeczna jest ważna, ale integrację lepiej zacząć od dobrej zabawy – z takiego założenia wyszli mieszkańcy i mieszkanki miejscowości Oberwia. Tym sposobem w jednej niewielkiej wsi powstało kilka działających grup!”

Laureatów wyłonili jurorzy w składzie: Mikołaj Cześnik (członek zarządu Fundacja Batorego), Katarzyna Kubicka-Żach (redaktorka prowadząca sekcję Samorząd i administracja portalu prawo.pl), sędzia Jerzy Stępień (były przewodniczący Trybunału Konstytucyjnego).

Ale tym roku nie tylko jurorzy decydują do kogo trafi nagroda Super Samorząd. Liczy się też głosowanie. Link do głosowania:  tutaj

Zwycięzcy zostaną uroczyście nagrodzeni już 7. czerwca na Zamku Królewskim w Warszawie. A więc głosujmy!

Super Samorząd to nagroda przyznawana przez Fundację Batorego od 2011 roku za udaną współpracę pomiędzy organizacjami pozarządowymi lub nieformalnymi grupami aktywnych mieszkanek i mieszkańców a władzami samorządowymi. Nominowanymi do jej otrzymania są uczestnicy akcji Masz Głos, którym udało się przeprowadzić pozytywne zmiany w swoim otoczeniu, a także lokalne władze, które otworzyły się na dialog i wsparły realizację ich pomysłów.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Kurp

Brawo Kurpie z Mazowsza! Gratulacje i powodzenia!

Ania

Tak trzymać!