Miejsce pamięci policjantów poległych w wojnie z bolszewikami. Wiesz coś o nim?

Na Cmentarzu Parafialnym w Ostrołęce znajduje się miejsce pamięci policjantów poległych w wojnie z bolszewikami. Z okazji „Święta Policji” składano tam kwiaty i zapalano znicze, ale też debatowano nad formą odnowienia pomnika.

Ostrołęcka Drużyny Harcerzy „Piorun” im. Generała Józefa Bema postanowiła uczcić pamięć funkcjonariuszy, którzy polegli w służbie narodowi, poprzez odrestaurowanie miejsca ich pamięci. Ich wybór to pomnik na Cmentarzu Parafialnym w Ostrołęce. W odnowę włączą się także ostrołęccy policjanci oraz Rafał Wojciechowski – niegdyś harcerz a dzisiaj ojciec jednego z harcerzy.

W dniu „Święta Policji” przedstawiciele KMP w Ostrołęce złożyli na grobie funkcjonariuszy poległych w wojnie z bolszewikami kwiaty oraz zapalili znicze. Policjantom towarzyszyli przewodnik Krzysztof Kotowski – Harcerz Orli I Ostrołęckiej Drużyny Harcerzy „Piorun” im. Generała Józefa Bema, Młodzik Józef Ciak, Młodzik Wiktor Bieńkowski oraz Młodzik Antonii Wojciechowski z tejże drużyny wraz ze swoim ojcem Rafałem Wojciechowskim.

Policjanci (Komendant Miejski Policji w Ostrołęce – podinsp. Krzysztof Szymański wraz ze swoim Zastępcą – mł. insp. Andrzejem Siurnickim i policjantami z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji) rozmawiali chwilę z harcerzami o ich pasji i pomysłach na odnowienie pomnika.

Asp. Krzysztof Kolator z KMP w Ostrołęce apeluje: – Zwracamy się z prośbą do wszystkich mieszkańców mających wiedzę na temat okoliczności powstania tego miejsca pamięci o kontakt z Zespołem ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce – asp. Anetą Waracka i asp. Krzysztofem Kolatorem, tel. 506-869-079, 47-704-14-89 lub 47-704-14-98.