Michał G. schował narkotyki w domu i stodole

Michał G. najbliższe 3 miesiące spędzi w więzieniu. O jego dalszym losie zdecyduje sąd – usłyszał m.in. zarzuty związane z posiadaniem narkotyków i ich uprawą.

O akcji policji związanej z zatrzymaniem Michała G. pisaliśmy TUTAJ. Teraz komunikat w tej sprawie wydała Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce.

Śledztwo przeciwko 34-latkowi prowadzi Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce. Jest on podejrzany o przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

„Podejrzany został zatrzymany w dniu 5 listopada 2019 r. przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, kiedy jechał samochodem marki Fiat Seicento. Michał G. nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, bowiem zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych orzekł wobec niego Sąd Rejonowy w Ostrołęce w 2019 r.” – czytamy w komunikacie. A dalej Prokuratura pisze:

„Funkcjonariusze przeszukali auto Michała G. We wnętrzu pojazdu w pudełku po zapałkach znaleźli marihuanę. Natomiast w domu oraz w stodole, w miejscu zamieszkania Michała G. ujawnili prawie 640 gr marihuany oraz sadzonkę.”

Usłyszał zarzuty:

  • uprawy ziela konopi indyjskich,
  • posiadania środków odurzających w postaci marihuany i udzielania innym osobom
  • kierowania samochodem po drodze publicznej wbrew zakazowi sądowemu

Złożył krótkie wyjaśnienia. Na razie Michał G. trafił do aresztu na 3 miesiące.