Michał Ciecierski doceniony przez samorząd. Za zwycięstwo w wyścigu i rekord trasy

Na niektóre sesje Rady Miasta Ostrołęki zapraszani są goście – ostrołęczanie bądź osoby związane z miastem, które odnoszą różne sukcesy. W piątek 31 lipca takim gościem był Michał Ciecierski, który zwyciężył w IV Wysokomazowieckim 24 godzinnym Maratonie Rowerowym.

Michał Ciecierski zwyciężył ostatnio w IV Wysokomazowieckim 24 godzinnym Maratonie Rowerowym. Rowerem, w 24 godziny, pokonał 733 km! Jest reprezentantem klubu KK24h. Na sesji Rady Miasta pojawił się z żoną Iwoną pracującą w Przedszkolu Miejskim nr 17 w Ostrołęce i dziećmi.

Ja czuję się zmęczony, jak samochodem przejadę 733 km. Wygrał ten wyścig zdecydowanie z średnią prędkością ponad 30 km/h – mówił przewodniczący Rady Miasta Wojciech Zarzycki.

Od samorządu pan Michał otrzymał profesjonalne buty kolarskie, a od prezydenta otrzyma specjalny strój z herbem Ostrołęki.

– Przygodę ze sportem rozpocząłem 7 lat temu – opowiadał Michał Ciecierski. – Można powiedzieć, że dzięki koledze Wojciechowi Zarzyckiemu, który mnie uczył pływać i pisał pierwszy plan treningowy biegania. I powiedział, żebym kupił sobie rower. Startujemy razem w triathlonie. Po dwóch latach zrobiłem pełnego Ironmana (3,86 km pływania, 180,2 km jazdy rowerem i maraton 42,195 km – red.), potem powtórzyłem wynik jeszcze raz: 10 h 51 minut to moja życiówka w Ironmanie.

Pan Michał powiedział też o swoim ostatnim zwycięstwie, za które został doceniony:

Jest to rekord trasy. Myślę, że szybko nie będzie pobity.

Teraz ma w planach sierpniowy wyścig Bałtyk-Bieszczady – 1008 km. Właśnie do niego się obecnie przygotowuje.

5 1 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
kolarz

BRAWO MICHAŁ!