Miasto wypowiada umowę gminom na wodę i ścieki. Jest komunikat Olszewa-Borek

Gmina Olszewo-Borki wystosowała do swoich mieszkańców komunikat dotyczący dostarczenia wody i odbioru ścieków. Sytuacja się nieco zmieni od nowego roku, ponieważ gminie i trzem innym miasto Ostrołęka wypowiedziało umowę.

Miasto Ostrołęka wypowiedziało umowę na dostarczanie wody i odbiór ścieków trzem sąsiednim gminom – Lelis, Rzekuń i Olszewo-Borki. Nie oznacza to, że ich mieszkańcy od stycznia 2021 zostaną z problemem – świadczenie obu usług mają gwarantowane przepisami prawa.

Komunikat w tej sprawie wydał Urząd Gminy Olszewo-Borki:

„W nawiązaniu do komunikatu i pisma Ostrołęckiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. informującego klientów z terenu gminy Olszewo-Borki o rozwiązaniu umowy na dostarczanie wody i odbiór ścieków, gmina Olszewo-Borki informuje, że podejmuje niezbędne działania celem zapewnienia zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków po 1 stycznia 2021 r.

Zaistniała sytuacja wynika z faktu wypowiedzenia przez miasto Ostrołęka porozumień międzygminnych na świadczenie usług dostawy wody i odbioru ścieków dla gmin Lelis, Rzekuń i Olszewo-Borki.

W związku z powyższym tam, gdzie będą pozwalały na to warunki techniczne, odbiorcy z terenu gminy zostaną przyłączeni do Stacji Uzdatniania Wody w Nowej Wsi i Stepnie Starej.

W pozostałych przypadkach Gmina Olszewo-Borki będzie prowadzić rozmowy z prezydentem miasta Ostrołęki celem zapewnienia dalszego świadczenia usług zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków dla mieszkańców gminy Olszewo-Borki przez Ostrołęckie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. i zawarcia nowej umowy w tym zakresie.

O szczegółach będziemy informować na bieżąco.”

Fot. Pixabay

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
CBA

Cztery znane osoby zostały zatrzymane dziś przez agentów CBA w Ostrołęce. To politycy i biznesmeni blisko związani z PiS.

Gosc

A skad taka wiedza?

istnieje coś poza TVP-is

Czytaj, szukaj…..
Na tym portalu na pewno się o niczym nie dowiesz.