Miasto wbiło gola sportowcom. Dlaczego?

Dotacja Korony w 2018 roku wynosiła 285 tys. zł, obecnie kwota ta opiewa na 185 tys. zł, czyli o 35 proc. mniej. Nike przed rokiem miała na działalność 120 tys. zł, w tym – 70 tys. zł, czyli o 42 proc. mniej. Dlaczego?!

Przecież Ostrołęckie Towarzystwo Sportowe Korona oraz Ostrołęckie Towarzystwo Piłki Siatkowej Nike to od wielu lat dwa wiodące kluby w swoich dyscyplinach sportowych, czyli piłce nożnej i żeńskiej siatkówce. Oba kluby regularnie organizują obozy sportowe, turnieje towarzyskie oraz spotkania okolicznościowe. Oba klubu wystawiają w rozgrywkach ligowych zespoły seniorskie.

Młode siatkarki Nike trafiają regularnie do kadry Polski czy też Mazowsza, tak jak ostatnio – Karolina Kośnik i Amelia Napiórkowska z rocznika 2004 oraz Martyna Werpachowska z rocznika 2005. Czy nic nie znaczy, że drużyna seniorek w ostatnich latach zdominowała rozgrywki III ligi na Mazowszu, a obecnie z bardzo dobrym skutkiem walczy o awans do II ligi?

Czy to jest „nagroda” za wywalczenie w listopadzie dla Ostrołęki przez piłkarzy Korony Pucharu Polski na szczeblu okręgu ciechanowsko – ostrołęckiego?

Ktoś może powiedzieć, że to tylko niewiele znaczący triumf w naszym okręgu. Jednak według informacji przekazanej przez sekretarza COOZPN Jacka Chądzyńskiego, do tej pory żadna z ostrołęckich drużyn tego nie dokonała.

Warto też przypomnieć, że podczas wręczania pucharu, prezydent Łukasz Kulik w towarzystwie prezesa Okręgowego Związku Piłki Nożnej, Waldemara Trochimiuka, publicznie gratulował piłkarzom sukcesu i zapowiadał odpowiednie wsparcie dla klubu na kolejny sezon.

Co się zatem stało? Czemu sportowcom odnoszącym sukcesy tak drastycznie obniżono dotacje na statutową działalność w 2019 roku?

Wydatki Korony – według specyfikacji przygotowanej przez zarząd klubu, w skali roku wynoszą blisko 625 tys. zł. Kwota ta obejmuje koszty związane z funkcjonowaniem dwóch zespołów seniorskich (IV liga oraz B-klasa), ośmiu drużyn młodzieżowych, a także realizację projektu „Partnerskie Przedszkola OTS Korona”.

Gdyby nie ogromna determinacja zarządu, wsparcie sponsorów oraz, a może przede wszystkim, zaangażowanie rodziców młodych adeptów piłki nożnej, klub po ogłoszeniu podziału środków na sport należałoby po prostu zamknąć.

Działacze i trenerzy obu klubów zapowiadają, że nadal, w miarę możliwości, będą starali się prowadzić szkolenie na podobnym poziomie jak dotychczas. Czy jednak bez odpowiedniego wsparcia finansowego będzie to możliwe?

Za niedopuszczalną należy też uznać sytuację, że praktycznie w połowie marca kluby nadal nie mają podpisanych umów, nie wspominając już o realizacji przelewów na klubowe konta. Czemu klubowe kasy świecą pustkami? Dlaczego w tym roku cały proces przebiega tak opieszale?

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Mad Max

Widocznie jest to forma prymitywnej zemsty na dzieciach i młodzieży.Włodarze przy kielichu wymyślili sobie że dadzą taką karę…..

sport

Duu-pp-i_ee nie dzieciach – jeśli jesteś z Korony to uderz się w pierś i powiedz głośno jak SPRAWIEDLIWIE funkcjonowaliście przez ostatnie lata.

Sportowiec

Miasto się zwija :/ niestety, Ostrołęka zaufała niewłaściwym ludziom.

Jaro

Dokładnie. Była potrzebna zmiana, ale nie na pana Kulika.

sofija

towarzysz z SLD to nie Pan

Tre

Jest źle, a będzie jeszcze gorzej, niestety

obserwator

to wszystko kluby w tzw ligach wojewódzkich , kiedyś w takich ligach grało się po pracy dla przyjemności a teraz wszyscy chcą być pseudo profesjonalistami za dużą kasę . W tym mieście od lat nie ma dobrej drużyny sportowej na ogólnopolskim poziomie . ostatni był Pekpol i pisze tak świadomie Pekpol a nie Energa net .

sofija

Jak na początek pracy w Ratuszu to Kulik tylko wszystko rozwala. Niczym barbarzyńca, który musi nauczyć się wszystkiego od początku. Sam nic nie zaproponował a wszystko niszczy. Pytanie czy jest zdolny do nauki i pracy pozytywnej?

Jaro

Właśnie dlatego prezydentem powinien zostać moim zdaniem pan Jakub Frydryk.

kik

Frydryk? Przecież on współpracuje z Kulikiem. U nas w szkole (ZSnr3) nawet w przemowie mówił, że występuje z upoważnienia Kulika czy coś w tym rodzaju. Więc daj spokój z Frydrykiem koalicjantem Kulika i Klekota

Jaro

A może współpracuje z każdym? Dla mnie to człowiek, który łączy a nie dzieli. Mam nadzieję, że będzie prezydentem, bo myślę, że po poprzednim prezydencie i obecnym będzie sporo do poprawienia.

Tadeo

Ten Puchar co Korona wygraly Narwi rezerwy kilka lat temu, prosze sie doinformowac. A pierwsza Narew w nim nie grala gdyz to trzecioligowcy dolaczali na etapie mazowieckim. Panie Juchniewicz pisze pan polprawdy albo klamstwa

sofija

Czy Narew jeszcze gra ?

sofija

kulik zwyczajnie mści się na Koronie bo po pierwsze ma to w d…ie a po drugie w Koronie działają ludzie związani z Robertem Juchniewiczem, którego Kulik wywalił z MOSIRU ot takie małe zemsty Kulika. Zamiast zrobić po wyborach coś pozytywnego mściwie rozwala

John

Tylu fajnych młodych piłkarzy, tylu dobrych trenerów i działaczy, tyle porządnej pracy. I taka nagroda od Kulika. Tfu