Miasto szuka kierownika biura prasowego

Urząd Miasta w Ostrołęce ogłosił nabór na stanowisko kierownika biura prasowego ratusza.

Zakres obowiązków kierownika pokrywa się w dużym stopniu z zakresem zadań rzecznika prasowego miasta. Przypomnijmy, że na tym stanowisku pracował do tej pory Wojciech Dorobiński. Pracował, ponieważ został zwolniony dyscyplinarnie.

Zwolnienie rzecznika raczej nie mogło być zaskoczeniem – to, z racji pełnionej funkcji, jeden z bliższych współpracowników byłego prezydenta Janusza Kotowskiego. Wątpliwości budzi jednak sposób rozstania z Wojciechem Dorobińskim, dlatego ten postanowił dochodzić swoich praw w sądzie.

Teraz jednak nad polityką komunikacyjną miasta czuwać będzie kierownik biura prasowego. Wśród wymagań stawianych kandydatom znalazły się m.in.:

  • wykształcenie wyższe magisterskie, kierunki: dziennikarstwo, public relations, filologia polska, politologia
  • doświadczenie zawodowe: staż pracy 5 lat, w tym 2 lata przy wykonywaniu podobnych czynności, polegających m.in. na samodzielnym przygotowywaniu i realizowaniu strategii komunikacji, utrzymywaniu kontaktów z mediami

Kierownik będzie odpowiadał m.in. za organizację pracy biura, współdziałanie z innymi komórkami organizacyjnymi urzędu, kontakty z mediami, organizowanie współpracy prezydenta miasta z parlamentarzystami, partiami politycznymi i związkami zawodowymi czy też uczestnictwo w przygotowywaniu publikacji i wydawnictw promocyjno-informatycznych w mieście.

Kandydaci czas na zgłoszenie swojej aplikacji mają do 1 kwietnia, do godz. 12.00. Dokumenty powinni złożyć w miejskim punkcie obsługi interesantów lub przesłać je pocztą.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Maro

Wezmą kogoś z MO albo z eO, tam sami fachowcy

Anna - Kurpiowska Panna

Dzień dobry!

Może p. Kaszana podołałby zadaniu?

Pozdrawiam…

dpm

Z MO bym polemizował ale w eO jest dobra ekipa 🙂

Anna - Kurpiowska Panna

Dzień dobry!

Cyt. „Wezmą kogoś z MO albo z eO, tam sami fachowcy”… a uważasz, drogi Maro, że w Teraz Ostrołęka, to siedzą beztalencia, niefachowcy?

Pozdrawiam…

Maro

Uważam, Droga Anno, że nikt z Teraz Ostrołęka nie upadł tak nisko, żeby iść na współpracę z Kulikiem. Wybraliby głodówkę, choć, o ile wiem, i tak są szczupli 😉

gosc

Nie powinni miec problemu, na MO wciaz na wszystkie tematy ma b.duza wiedze jeden z ich komentatorow , to bylaby wlasciwa osoba , ktora uwazam bylaby odpowienia i spelnialaby oczekiwania obecnie rzadzacych w miescie.

Anna - Kurpiowska Panna

Dzień dobry! Witam serdecznie, po raz pierwszy, na tym zacnym portalu!

Błędy młodości mszczą się na mnie. Nie chciało się uczyć za młodu – trzeba cierpieć w dojrzałym wieku. Gdybym miała „wykształcenie wyższe magisterskie”, mogłabym aplikować na tak eksponowane stanowisko w Magistracie. Ale lepiej późno niż wcale – w maju robię maturę, po maturze magisterkę, i wtedy zakołaczę do wrót Magistratu…

Pozdrawiam…

Nicole

Na pewno już jest wybrany odpowiedni kandydat jeszcze przed odbyciem się konkursu…

Mieszkaniec

Wezmą jednego z muszkieterów ciulikowców Jana Ogrodniczego Kowalskiego.

new york timesss

na Bialorusi nie poszukaja…moze spelni oczekiwania… :)))

dpm

Hoho, ktoś tu usuwa komentarze. Prawda zabolała?