Miasto przegrało ze śniegiem i mrozami. Prezydent przeprasza

Tego testu służby miejskie nie zdały na 5,4 czy nawet na 3. Niestety, ale po weekendowych opadach śniegu i mrozie stan miejskich dróg pozostawia wiele do życzenia. Na głównych ulicach jest ślisko, a o wielu osiedlowych uliczkach szkoda wręcz pisać. Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik wydał w tej sprawie komunikat.

Przedsmak tego, co może się wydarzyć w momencie dużych mrozów i opadów śniegu mieliśmy już na początku grudnia. Wówczas spadł pierwszy poważniejszy śnieg, a na ulicach błyskawicznie zrobiło się ślisko.

Choć miasto i OPWiK deklarowali gotowość do przystąpienia do akcji zima, to teraz rzeczywistość dość brutalnie zweryfikowała te przygotowania.

Na głównych ulicach miasta jest ślisko, jeszcze w gorszym stanie są uliczki osiedlowe. Komunikat w tej sprawie na Facebooku wydał prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik:

– Szanowni Państwo, w związku z intensywnymi opadami śniegu oraz silnym mrozem chciałbym przeprosić, iż pomimo naszych starań oraz zaangażowania wszelkich możliwych środków nie daliśmy rady sprostać Państwa oczekiwaniom w kwestii odśnieżania miasta. Duże opady w połączeniu z nadzwyczaj niską temperaturą oraz podobna sytuacja na drogach w sąsiednich gminach i miastach nie są żadnym wytłumaczeniem. W dniach 15-17 stycznia pojazdy OPWiK przejechały 1059 kilometrów. Drogi posypywane były maksymalnymi dawkami soli i chlorku wapnia, jednak substancje te przy tak intensywnych opadach śniegu i wyjątkowo silnym mrozie nie zadziałały tak, jak powinny. W tym okresie do utrzymania dróg użyto blisko 27 ton soli drogowej i piasku łącznie (w tym udział soli drogowej ponad 80%) i około 2 tony chlorku wapnia. Mam świadomość, że drogi pozostające w zarządzie służb Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wyglądają po odśnieżeniu lepiej. Skontaktowałem się z przedstawicielami GDDKiA i stosujemy te same procedury i dawki substancji rozmrażających. Niestety, odśnieżanie naszych dróg nie dało podobnych rezultatów. Przeanalizowaliśmy sytuację i jedyna różnica jest w procedurach prewencyjnych (GDDKiA posypuje drogi w momencie wystąpienia ryzyka oblodzenia, a my w chwili stwierdzenia tego zjawiska). Obecne warunki są sprzyjające (temperatura wzrosła), więc OPWiK po raz kolejny został oddelegowany do odśnieżania i posypywania głównych ciągów komunikacyjnych, natomiast ulice osiedlowe będą posypywane w następnej kolejności.

A Wy co sądzicie na ten temat?

1 1 zagłosuj
Ocena artykułu
21 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Gosc

Szkoda gadać

Elka

To nie gadaj, proste🤣

Gość.

Jedynie na plus to że się przyznał do błędu.
Poprzednik kotowski złożyłby winę na opozycję i LGBT.

Rufi

Niech przeprosi od razu za całą kadencję i będzie miał z bani

Oka

Najpierw ploszka, kociak i spółka muszą przeprosić

Gosc

Najpierw za twoj pusty łeb

Max

Oka, płacą ci za wpisy głupie i nie na temat, czy ty tak od siebie?

Były dyrektor

Mnie w styczniu 2019 roku rozliczał za kawałek oblodzonego chodnika, który… należy do spółdzielni mieszkaniowej Centrum

Do Romek

I bardzo dobrze, przyległe do posesji chodniki musimy odśnieżać, to nasz obowiązek.

Gość.

Może i jeździły, ale po parkingu spółki.

kuzynka władka

gdyby pracownicy mieli zapłacone sowicie za ciężką pracę toby pracowali!
Za wolne odebrane w marcu nikt nie chce!

Ktoś

O jakich mówimy opadach, jeden dzień posypało, a nie da się jeździć i chodzić. Co to by było gdyby tak posypała z tydzień? Dobrze że od środy ocieplenie.

kuzynka władka

Prezydent nie powinien za to przepraszać!

gość

A ja pójdę dalej ze stwierdzeniem, miasto przegrało wybierając Tow. Kulikowa na Prezydenta.

Rzarcik

Natka wyrabia w komentarzach nadgodziny u mężusia. Zajmij się dziećmi.

Stes

Za co się weźmie to porażka. W lecie nie kosi trawy, w zimie nie odśnieża, funduszy nie pozyskuje, swoich wszędzie obsadza. Czy coś pominąłem? Dobrze, ze już z górki do końca tej nieszczęsnej kadencji

Ula

Zawalił , potłumaczyłem bez sensu, przeprosił pod publikę i myśli , że jest ok’. A nie jest!

olszewio-borzak

1- na profilu fejsbukowym u Prezydenta wypowiadają się same blachary! Średnia to 27 lat. Nie widziały nigdy zimy i śniegu! Potrafią tylko używać słów „masakra”, „żałosne”, „tragedia”. Wyjeżdżają swoim (zakupionym przez męża) cudownym merolem z salonu (salonu w wiliy) i nawet nie zdają sobie sprawy, że mróz może szyby zamrozić haha. Dla nich rzeczywiście masakra. Dlaczego Prezydent dopuścił, że blacharze zamarzają szyby w aucie jak wyjdzie z galerii albo od kosmetyczki!!! Dla takich rzeczywiście wyłącznie musi być klimat mexykański 😉 2- sprawa kolejna to wielka huśtawka kadrowa w spółkach miejskich nie pomaga w profesjonalnym działaniu. Czy teraz nowopowołany prezes OPWiK… Czytaj więcej »

xero z eo - trafne

Głosowałem na pana i niestety, zawiódł pan na całej linii.
Wielu moich znajomych i przyjaciół pukali się w głowę, jak mówiłem, że stawiam na pana.
I dzisiaj wstydzę się spojrzeć im w oczy.
Najpierw numer z wice, że nie wysłał go pan na urlop do czasu uprawomocnienia się wyroku a dzisiaj wychodzi na to, że reprezentował pana – Prezydenta mojego Miasta, człowiek skazany.
Później  sprawa z  zatrudnieniem żony a teraz numer z odśnieżaniem i te śmieszne tłumaczenie się.
Bardzo przepraszam moich znajomych, że im nie zaufałem i zagłosowałem niestety na pana. Już nigdy więcej nie dostanie pan mojego głosu.

Jola

I co mi z jego przeprosin? Do dziś zwały śniegu leżą na jezdni, że przejechać nie można. Dalej będzie przepraszał?

Tego

Dzisiaj znowu pada i znowu nie odśnieżone. I co znowu przeprosi i myśli że to wystarczy!!!???