Miasto podzieliło dotację na sport. Kto ile dostanie?

Miasto Ostrołęka rozstrzygnęło konkurs z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej na 2020 rok.

Rok temu kontrowersji przy przydzielaniu dotacji na sport nie udało się uniknąć – miasto obniżyło, i to o sporą kwotę, pieniądze na odnoszące sukcesy Nike Ostrołęka, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Czy w tym roku udało się podzielić kasę na sport sprawiedliwie?

Dotacja na szkolenie dzieci i młodzieży

Z „wspierania szkolenia sportowego i uczestnictwa w regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych imprezach sportowych dzieci i młodzież” największe dotacje otrzymały Ostrołęcka Akademia Piłki Nożnej, OTS Korona – 100 tys. zł. Nike Ostrołęka dostanie 70 tys. zł (trzecia z kolei największa dotacja w tej kategorii).

W przypadku Nike kwota dotacji jest taka sama jak rok temu, ale rok temu przyznano ją i na szkolenie młodzieży w klubie, i na drużynę seniorek – w tym roku 70 tys. zł pójdzie tylko na szkolenie dzieci i młodzieży z Nike.

Dotacja na sport seniorów

Z puli przeznaczonej na sport seniorski najwięcej przyznano MZKS Narew 1962 – aż 170 tys. zł. Drugi klub z największą dotacją, UMKS Trójka (czyli szczypiorniści), otrzyma 65 tys. zł.

Dotacja na imprezy sportowe

Miasto przyznało też pieniądze na różne imprezy sportowe. Najwięcej z miejskiej kasy pójdzie na Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej – 35 tys. zł. O pieniądze na ten cel występował Powiatowy Grodzko-Ziemski Szkolny Zwiącej Sportowy w Ostrołęce.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Zawodniczka

Szok , Kulik nadal nie może nasycić się zemstą

Jak Kowalski z Ostrołęki

Niech ktoś te dotacje podliczy dyscyplinami sportu.
Kaszana

2
0
Przeczytaj komentarze i dołącz do dyskusjix
()
x