Miasto podpisało umowę z WSAP. „Chcielibyśmy zintensyfikować współpracę z miastem i regionem”

Rektor Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Ostrołęce dr Michał Fajst i prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik podpisali w poniedziałek 29 czerwca porozumienie.

Co zakłada porozumienie? Wymianę doświadczeń, zajęcia praktyczne dla studentów w jednostkach samorządowych. WSAP oferuje miastu z kolei możliwość kierowania na studia nieodpłatne urzędnika. To na początek, bo jak mówił rektor WSAP, ma nadzieję na rozwijanie tej współpracy.

– Chcielibyśmy zintensyfikować współpracę z miastem i regionem na różnych poziomach – mówił dr Michał Fajst. – Pamiętamy o tym, że istnieje ciągle zjawisko nieprzyjemne dla środowisk lokalnych jakim jest drenaż mózgów. Nie zawsze jest tak fajnie jak z panem prezydentem, że skończy szkołę tu, pojedzie do Warszawy i wróci do Ostrołęki. Chcemy trochę tej Warszawy przywieźć do Ostrołęki, pracowników mamy głównie z Warszawy, natomiast ofertę programową chcemy zrobić taką, aby była jak najbardziej atrakcyjna dla młodzieży z regionu ostrołęckiego.

Dodajmy, że WSAP ma zamiar od nowego roku akademickiego uruchomić dwa nowe podyplomowe kierunku – zgodnie z duchem czasów są to gospodarka wodna i gospodarka odpadami.

– Bardzo ważne, żeby ta współpraca odbywała się między dużymi ośrodkami akademickimi, ale także z naszą lokalną uczelnią, bo wiem, że kadry, także te, które są w mieście, powinny rozpocząć naukę od tej naszej lokalnej uczelni – mówił Łukasz Kulik, który podczas spotkania poruszył też problem kadrowy w ratuszu: kolejne osoby nabywają uprawnienia emerytalne, potrzeba więc nowych urzędników z odpowiednimi umiejętnościami i wiedzą.

Na podpisaniu porozumienia obecni byli radni miasta: Paweł Niewiadomski (Nasza Ostrołęka), Grażyna Sosnowska (PiS) i Stanisław Szatanek (Ostrołęka dla Wszystkich).

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
John

A gdzie rączka – czołówka kasty?

Pola

Wybitna uczelnia, wybitny prezydent, na Oxfordzie panika🙂

Henry

Kaszana ma podobno wykładać etykę

Max

I prawo zamówień publicznych!

Wera

O zapobieganiu pożarom na wysypiskach mają uczyć Suchy i Piastek

Otbs

I łysy, jak zakopać gabaryty na wysypisku

Tre

Wow, ale wydarzenie, mamy to;-))

Kora

Kulikova zaraz rozsadzi, a jak nie jego,to marynarę na pewno!Gość tyje na potęgę.Czy jest w tym mieście jakiś dietetyk,który mógłby pomóc,bo zaczynam się martwić o jego stan zdrowia.Umysłowo-to wiadomo,ale teraz na dodatek i ze stanem fizycznym tragedia!