Miasto Ostrołęka otwiera przedszkola i żłobek

Miasto Ostrołęka podało datę otwarcia przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i żłobka. Dzieci wrócić będą mogły do placówek od środy 20 maja.

Żłobki, przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach mogły być otwarte od 6 maja – była to możliwość, nie obowiązek. Część samorządów zdecydowało się na ten ruch, inne zrobiły to z opóźnieniem.

Do tych drugich zalicza się Ostrołęka – prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik tłumaczył, że miasto nie jest gotowe na otwarcie placówek od 6 maja.

Teraz Urząd Miasta Ostrołęka podał datę ponownego otwarcia żłobków, przedszkoli i oddziałów przedszkolnych – nastąpi to w środę 20 maja.

„(…) ostatnie dni poświęciliśmy na zakup trudno dostępnych na rynku materiałów (takich jak ozonatory, przyłbice, jednorazowe maseczki i rękawiczki oraz płyny dezynfekujące) oraz dostosowaniu placówek do nowych wytycznych. Obecnie trwają szkolenia personelu podległych jednostek.”

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Chemik

Proszę najpierw przeczytać wskazania Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie ozonowania pomieszczeń zanim zakupione zostaną urządzenia do ozonowania.
Niech radni wreszcie zajmą się zakupami „na ślepo”, prowadzonymi z naszych podatków ! Reklama to nie wskazanie !