Miasto ocenzurowało posła!

Miastu nie spodobały się pytania posła Arkadiusza Czartoryskiego na Facebooku, więc je… usunięto! W Internecie jednak nic nie ginie…

W środę 10 kwietnia Miasto Ostrołęka na swoim profilu na Facebooku poinformowało o spotkaniu władz Ostrołęki z przedstawicielami Ostrołęckiego Towarzystwa Naukowego. Dotyczyło ono prowadzenia Kroniki Miasta – zajmować się będzie tym OTN.

Ta decyzja zainteresowała posła Arkadiusza Czartoryskiego, który pod postem o spotkaniu zadał kilka pytań: m.in. o to czemu Kroniki nie będzie prowadzić – tak jak do tej pory – Czesław Parzych, jaki jest jej koszt, czy był ogłoszony w tej sprawie konkurs, jakie wymagania postawiono przed osobą, która ma się nią zajmować?

Na wszystkie pytania kulturalnie posłowi odpowiedział prezes OTN Janusz Gołota.

Wpisy obu panów zostały jednak… usunięte przez administratora Facebooka Miasta Ostrołęki. Sytuacja absurdalna i skandaliczna, bo dyskusja posła i prezesa OTN była merytoryczna i wyważona. Facebook Miasta Ostrołęki powinien służyć wszystkim mieszkańcom i – oczywiście kulturalnej – wymianie zdań, nawet jeśli we wpisach pojawiają się niewygodne pytania.

W tym przypadku zapędy cenzorskie wzięły jednak górę nad zdrowym rozsądkiem… I miasto zostawiło jedynie komentarze „pochwalne”, takie jak: „Super”, „Świetny projekt. Pozdrawiam” czy „Tak trzymać, odpowiedni ludzie na odpowiednim miejscu. Powodzenia, pozdrawiam”.

W Internecie jednak nic nie ginie. Poniżej zamieszczamy usunięte wpisy przez Miasto Ostrołękę. Sami możecie ocenić, czy rzeczywiście kwalifikowały się one do wyrzucenia:

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Konfederacja

Ale jak Pan Czartoryski usuwa posty ze swojego FB to jest ok 😉 Hipokryzja.

Tonald_Dusk

Bardzo trafny komentarz! Szkoda, że w Ostrołęce nie ma żadnego obiektywnego portalu, gdzie podawana byłaby ‚sucha’ informacja bez żadnych sugestywnych zwrotów. Tak, by każdy mógł sam wyciągnąć wnioski.

Wróbelow

Na swoim prywatnym profilu można robić co się żywnie podoba. Jednak tu chodzi o publiczny samorządowy profil, który jest otwarty dla każdego.

Konfederacja

Ja nie piszę prywatnym profilu tylko o publicznej stronie posła, który jest osobą publiczną do tego jest wybrany przez nas i żadna cenzura nie powinna tutaj mieć miejsca.

Anka

Kasowanie wpisów osoby publicznej, jedynego posła z regionu to zwykła prymitywna bolszewicka praktyka. Tak robili i robią czerwoni, że boją się prawdy

george

No tak niewygodne pytania to należy skasować, tak działa nowa władza w Ostrołęce. Ostrołęczanom należy się wiedza na takie tematy.

dpm

Sami też usuwacie komentarze. Jak było z komentarzem „rowerowym” w sylwetkach radnych BMO? Nie był obraźliwy, a zniknął. Hipokryzja maksymalna.

Tadek

Co trzeba mieć we łbie żeby nie rozróżniać anonimowego, wrednego komentarza od oficjalnego wpisu na profilu miasta i to pod własnym nazwiskiem

dpm

Ten komentarz nie był wredny, tylko uszczypliwy, tak jak Wasz artykuł. O radnych PiS nie pisaliście w kontekście na przykład reklamówki.

Jjj

Jak niewygodne komentarze kasowali admini miejskiego Facebooka za poprzedniej władzy to było okej? I jak pan Czartoryski kasuje komentarze i blokuje ich autorów to też jest cacy? Oj redakcjo, pokory trochę…

xda

Coś mi się wydaje,że teraz ostrołęka jest pro pisowska

dpm

Sprawdź sobie adres redakcji i masz odpowiedź 😉

xda

Sprawdziłem i widzę , że jest pod tym samym adresem i na tym samym piętrze co Radio OKO.

Kronikarz

Anna S., jedyna co się odratowala z Wydziału Promocji czuwa nad tym by nic kiedyś Kotowskiemu, a teraz Kulików nie przeszkodziło w internecie i reklamie. Jak zawieje!!!

Do Kronikarza

Pani Anna faktycznie byla dobra w kasowaniu nieprawomyślnych komentarzy. Pisała też urocze pochwały na cześć twórczości pani Marii Poetki. No i te płomienne wywiady z byłym prezydentem w Ostrołęce Samorządowej…
Ale chyba nie jedyna się odratowala? Swoją drogą dziwię się, że cała ekipa nie została wymieniona.