250 tys. zł z kasy miasta pójdzie na tężnię solankową w Rzekuniu bo: „wójt był szybszy”

Wójt gminy Rzekuń Bartosz Podolak zwrócił się z prośbą o dofinansowanie budowy tężni solankowej w Rzekuniu. Rada Miasta przychyliła się na czwartkowej sesji z 25 kwietnia do jego prośby.

Tężnia solankowa ma kosztować 2,5 mln zł, znajdzie się na skwerze koło tzw. czarnej dróżki, która prowadzi do Ostrołęki. Miasto dołoży do niej 250 tys. zł. Powinna zostać wybudowana w 2020 roku.

Powstanie tężni solankowej znalazło się w programie wyborczym prezydenta Łukasza Kulika. Powstało zatem pytanie: dlaczego Rzekuń będzie mieć swoją tężnię, a miasto nie?

– Wójt był szybszy – odpowiedział krótko na sesji prezydent miasta Łukasz Kulik. – To nie jest tak, że my całkowicie rezygnujemy z tego projektu. Na spotkaniu osiedla Parkowe padła uwaga ze strony mieszkańców, aby wybudować tężnię solankową na terenie parku miejskiego. Uważam, że to bardzo dobry pomysł. Docelowo chcemy również przy okazji budowy tężni w Rzekuniu wyremontować czarną dróżkę.

Dodajmy na koniec, że w Rzekuniu najprawdopodobniej powstanie duża tężnia solankowa. Za taką jej wersją w ankiecie facebookowej wójta Podolaka opowiedzieli się mieszkańcy gminy Rzekuń.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Rower

Kulik zaspał czy pan kamerka nie zdążył sfilmować porażka jakaś

Jarema

Parafrazując klasyka: po co nam teżnia skoro będzie w rzekuniu, po co nam drogi skoro jest S8, po co pracownicy skoro jest kaszana, po co nam Ostrołęka dla wszystkich skoro jest sld.

smok

Prosiaczek postanowił wziąć się za siebie i zacząć ćwiczyć refleks. zakupił był zatem szachy. dopiero po upływie kilku godzin doszło do niego, że przecież nie umie grać w szachy. i tyle z ćwiczena refleksu…

Piotr

Kulik dalej nie robi nic dobrego-albo ściemnia ,albo obraża,lekceważy ,poniża ,albo rżnie głupa !Ile jeszcze mamy na to patrzeć ?