Miasto chce przejąć stary szpital. Kiedy decyzja?

Czy stary szpital w Ostrołęce przejdzie w ręce miasta? Wkrótce dyskusja na ten temat zarządu województwa mazowieckiego.

Na początku 2019 roku prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik wystąpił do zarządu województwa mazowieckiego z wnioskiem w sprawie zbycia terenu starego szpitala przy ul. Sienkiewicza w Ostrołęce. Ma co do tego terenu ambitne plany:

Chcielibyśmy w tym miejscu zbudować kompleks leczniczy, w skład którego wchodziłoby zarówno hospicjum i kilka innych placówek dedykowanych zarówno osobom chorym jak i niepełnosprawnym – napisał Łukasz Kulik w lutym na Facebooku.

Jak nas poinformowało biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, decyzja w sprawie wniosku Łukasza Kulika jeszcze nie zapadła. Nie wiadomo też, na jakich warunkach mogłoby dojść do zbycia terenu.

– Temat zbycia nieruchomości będzie przedmiotem obrad na jednym z najbliższych posiedzeń zarządu województwa mazowieckiego.

Stary szpital oddano do użytku w 1966 roku. Po przeprowadzce szpitala do nowej siedziby, nieruchomości przy ul. Sienkiewicza próbowano sprzedać, jednak bezskutecznie. Łączna powierzchnia działki wynosi 6,8603 ha.

W ocenie Urzędu Marszałkowskiego wszystkie budynki na terenie starego szpitala nadają się do remontu. Biuro prasowe dodaje:

Teren po byłym szpitalu nie jest skażony, co potwierdza funkcjonujący na I piętrze budynku głównego Szpitala – Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy. Ponieważ dotychczas nie planowano rozbiórki budynków, nie zlecano jej wyceny. Nie posiadamy wyceny całego terenu po byłym szpitalu. W latach ubiegłych wycenie podlegały pojedyncze działki, które były przedmiotem zbycia w drodze przetargu nieograniczonego ustnego.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Edgar

Kaszana i koledzy śmieciarze z pewnością wykorzystają teren

Olo

Panie prezydencie , ważna rada dotycząca starego budynku szpitala, jest to siedlisko wszelkiej maści wirusów, bakterii i zarazy nagromadzonych przez lata, na których ten szpital rośnie jak grzyb. Należałoby go zburzyć do fundamentów włącznie z kanalizacjami , żeby nie wybuchła żadna epidemia w Ostrołęce , a nie umieszczać tam słabych , podatnych na choroby ludzi. Remont pochłonie więcej funduszy miasta , niż wybudowanie nowego budynku.

Koleś

Kulik nie o tym pojęcia. Sam nie wie co robi bo do tej pory w sklepie ogrodniczym pracował

Pan Kracy

A Pan gdzie pracuje?

John

Jak na razie dużo tych deklaracji Kulika : cuda na terenie byłego szpitala, przedszkole, żłobek na terenie starej komendy policji, bajery na zalewowym terenie nad rzeką ( tam gdzie klekotowy part dinozaurów) i inne z kampanii i po kampanii. Obserwujmy i pytajmy, sprawdźmy – zbuduje czy tylko niszczy i wywala

Ost

Kulik na razie tylko wywala ludzi i niszczy inicjatywy (Caritas). No i jeszcze zapowiada kolejne budowy. Za chwilę powie, że marszałek nie dał i się rypło. A my powiemy – deklarowałeś to rób, albo nie zapowiadaj nierealnego