Miał 3 promile i dożywotni zakaz jazdy. Jechał za szybko i próbował uciec

Miał prawie 3 promile alkoholu, kierował pojazdem mimo dożywotniego zakazu prowadzenia, jechał za szybko, nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, a potem usiłował uciec. Akcja ta rozegrała się 26 października w Żabinie.

Sygnał – o kierowcach mknących za szybko w Żabinie (gm. Goworowo) został przekazany policjantom za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. 26 października policjanci ruszyli we wskazany teren.

W pewnym momencie zauważyli kierującego vw sharanem, który na ograniczeniu prędkości do 60 jechał z prędkością 90km/h. W związku z powyższym mundurowi pokazali kierowcy – przy pomocy tarczy, sygnał do zatrzymania.

Jednak ten je zignorował i zaczął uciekać, funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg radiowozem oznakowanym używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Po przejechaniu kilkuset metrów kierowca vw zjechał na jedną z posesji, porzucił swoje auto i próbował uciekać.

 Szybko jednak został zatrzymany i obezwładniony przez mundurowych. Kierowcą okazał się 25-letni mieszkaniec naszego powiatu. Alkomat wykazał w jego organizmie prawie 3 promile alkoholu. Dodatkowo sprawdzenie go w policyjnym systemie wykazało, że posiada on sądowy dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczony właśnie za jazdę pod wpływem alkoholu.

25-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.