Mercedesem ul. Bogusławskiego aż 116 km/h! Ostrołęczanka ma kłopoty

Przez trzy najbliższe miejsce nie wsiądzie za kółko. Mowa o ostrołęczance, która jechała przez centrum miasta, znacznie przekraczając prędkość. Nadziała się jednak na kontrolę policyjną.

116 km/h – tyle jechała mieszkanka Ostrołęki ul. Bogusławskiego. To o prawie 70 km/h więcej niż pozwalają przepisy. Co więcej, mercedes, którym kierowała, z taką prędkością przejeżdżał przez przejścia dla pieszych.

Ostrołęczanka miała jednak pecha – jej niebezpieczną jazdę zauważyli policjanci z ostrołęckiej drogówki. Postanowili sprawdzić, gdzie się kobiecie tak spieszy – zmierzyli prędkość auta i zatrzymali je do kontroli.

Za jego kierownicą siedziała 28-letnia mieszkanka Ostrołęki. Za rażące przekroczenie prędkości zostało zatrzymane jej prawo jazdy – informuje oficer prasowy Policji w Ostrołęce Tomasz Żerański.

– Przypominamy! Na podstawie obowiązujących przepisów policjanci mogą zatrzymać prawo jazdy w przypadku przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym lub w przypadku przewożenia pasażerów w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym pojazdu lub wynikającą z konstrukcyjnego przeznaczenia pojazdu niepodlegającego rejestracji. Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na 3 miesiące. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do sześciu miesięcy. Kolejna „wpadka” bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Fot. Pixabay