Medale dla młodych ratowników wodnych z Ostrołęki. Wkrótce największe wyzwanie w tym roku

Kolejny udany start zawodników WOPR-OS Ostrołęka. W finałowej rundzie Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym zdobyli oni dwanaście medali: 6 złotych, 3 srebrne, 3 brązowe.

Finałowa runda Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym odbyła się 29 listopada w Słupsku. W skład reprezentacji WOPR-OS weszli: Maja Furmaniuk, Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Kacper Mierzejewski.

Podopieczni Dariusza Małkowskiego podczas zawodów oprócz zdobytych medali ustanowili wiele wartościowych wyników i rekordów życiowych:

  • Hubert Nakielski w kategorii open trzy złote medale na dystansach 200 m super ratownik, 100 m ratowanie z pasem, 50 m holowanie manekina,
  • Mateusz Adamowski w kategorii junior dwa złote medale (200 m super ratownik i 50 m holowanie manekina) oraz srebrny medal na 100 m ratowanie z pasem,
  • Kamil Bojarski w kategorii junior złoty medal na 100 m ratowanie z pasem, srebrny medal na 50 m holowanie manekina, brązowy medal na 200 m super ratownik,
  • Kacper Mierzejewski srebrny medal na 200 m super ratownik i brązowy na 100 m ratowanie z pasem, a na 50 m holowanie manekina zajął czwarte miejsce.
  • Maja Furmaniuk, dla której był to pierwszy start w tym roku, w kategorii junior młodszy zdobyła brązowy medal 100 m ratowanie z pasem. Maja ponadto była szósta na 100 m super ratownik i ósma na 50 m holowanie manekina.

W klasyfikacji generalnej podsumowującej starty we wszystkich edycjach Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym w kategorii open na I miejscu uplasował się Hubert Nakielski, natomiast w kategorii junior całe podium było dla WOPR-OS Ostrołęka: I miejsce Mateusz Adamowski, II miejsce Kamil Bojarski, III miejsce Kacper Mierzejewski.

– To był bardzo udany start i sprawdzian dla moich zawodników, którzy już za kilka dni rozpoczną rywalizację w najważniejszej imprezie w tym roku, czyli Zimowych Mistrzostwach Polski, które odbędą się na 50-metrowym basenie w Szczecinie – Dariusz Małkowski