Mazurek Dąbrowskiego w samo południe. Przyjdź 11 listopada na Plac Bema

11 listopada w samo południe – w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie, zabrzmi „Mazurek Dąbrowskiego”. W Ostrołęce też.

Hymn zostanie wykonany podczas oficjalnych uroczystości państwowych i podczas uroczystości lokalnych w kraju i za granicą. Mazurka wyemitują stacje radiowe i zagrają orkiestry straży pożarnej, wojska i policji…

Ostrołęczanie będą śpiewać na Plac gen. J. Bema 8. Będzie to jeden z elementów patriotycznej imprezy rodzinnej pn. „Barwy Niepodległej”, ale do wspólnego śpiewania może dołączyć się każdy. (Odśpiewanie hymnu odbędzie się w ramach akcji „Niepodległa do hymnu”).

Warsztaty patriotyczne w gmachu Muzeum Kultury Kurpiowskiej będą trwać od godz. 10.00 do 14.00.

W ramach wspólnej zabawy, uczestnicy spotkania wykonają flagi, kokardy, biżuterię i różne elementy dekoracji, a wszystko to w barwach biało-czerwonych. Najmłodsi będą się uczyć hymnu Polski, a starsi, podczas wypełniania kart edukacyjnych, będą mieć możliwość zdobyć wiedzę z okresu odzyskiwania przez Polskę niepodległości m.in. poznają postaci twórców niepodległości czy historię kształtowania się granic II RP.