Mazowieccy Terytorialsi kończą pierwszy etap szkolenia

5 czerwca żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej rozpoczną szkolenie zintegrowane, które stanowić będzie podsumowanie pierwszego roku szkolenia. Ćwiczenia prowadzone będą na poligonie w Nowej Dębie, a weźmie w nich udział ok 600 żołnierzy.

Blisko rok temu, żołnierze 51 i 52 batalionu lekkiej piechoty, a także 4 samodzielnych kompanii, złożyli przysięgę wojskową, która była dla nich przepustką do pierwszego etapu szkolenia w ramach WOT.

Po roku intensywnych szkoleń indywidualnych, nadszedł czas na weryfikację wiedzy i umiejętności przed wejściem w kolejny etap, jakim są szkolenia specjalistyczne. Szkolenie zintegrowane, które 5 czerwca rozpoczną mazowieccy Terytorialsi jest podsumowaniem każdego roku szkolenia żołnierza Obrony Terytorialnej. Oprócz szkoleń rotacyjnych, podstawowych i wyrównawczych, jest ono jedną z form szkoleń w jakich uczestniczą żołnierze OT. Każdy żołnierz WOT, raz w roku musi ukończyć tego typu szkolenie.

Mazowieccy Terytorialsi będą szkolić się na obiektach Ośrodka Szkolenia Poligonowego „Dęba”, od 5 do 18 czerwca. Ponad 600 żołnierzy 5 Brygady spędzi na poligonie dwa tygodnie. Każdy dzień będzie wypełniony szkoleniami z zakresu taktyki, rozpoznania czy efektywnego i bezpiecznego posługiwania się bronią. Najwięcej czasu żołnierze poświęcą na szkolenie strzeleckie. Zwieńczeniem będzie certyfikacja żołnierzy przed rozpoczynającym się w lipcu szkoleniem specjalistycznym w ramach drugiego etapu szkolenia żołnierza WOT.