Matury się odbędą. Uczniowie nie mogą być zakładnikami w sporze

Dzieci się nudzą, rodzice są coraz rozpaczliwiej szukają tymczasowych opiekunek dla swoich dzieci, nauczyciele walczą… Strajk nauczycieli dotyka niemal każdego. Ale aktualne najbardziej zdezorientowani są chyba maturzyści.

Żeby zakończyć stan niepewności maturzystów, rząd Mateusza Morawieckiego, w trybie pilnym, zajął się nowelizacją prawa oświatowego. Nowelizacja ma sprawić, by wszyscy maturzyści mogli przystąpić do egzaminów. Zostanie ona przedstawiona 24 kwietnia na posiedzeniu Rady Ministrów. Posiedzenie zaczyna się godz. 15.00.

– Mam dobrą wiadomość dla tegorocznych maturzystów: rząd i Parlament umożliwią zdawanie egzaminów dojrzałości, nawet jeśli strajki będą trwały – mówi poseł Arkadiusz Czartoryski. Trwają w tej sprawie prace nad nowelizacją prawa oświatowego. Marszałkowie Sejmu i Senatu zapowiedzieli – jeśli tylko zajdzie taka potrzeba – błyskawiczne zwołanie posiedzeń.

Mimo wielu apeli o nieutrudnianie przeprowadzenia matur przedstawiciele niektórych związków nauczycielskich wprost zapowiadali kontynuowanie strajku w terminach zaplanowanych egzaminów dojrzałości.

Maturzyści mogą czuć się zdezorientowani i zaniepokojeni obecną sytuacją, co na pewno nie sprzyja dobremu przygotowaniu do egzaminów. Uczniowie i rodzice apelowali do nauczycieli, aby rady pedagogiczne dokonywały klasyfikacji i dopuściły młodzież do matury. Odpowiedzi strajkujących były jednak różne – niektórzy nawet straszyli blokowaniem szkół.

– Najlepiej by było, gdyby rady pedagogiczne dokonały klasyfikacji i dopuściły maturzystów – powiedział nam poseł Arkadiusz Czartoryski. – O to serdecznie proszę nauczycieli. Działania rządowe i parlamentarne mają na celu zabezpieczenie praw uczniów, ponieważ nie mogą być oni zakładnikami w sporze strajkujących z rządem.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Paweł

Teraz będzie wstyd się przyznać, że w rodzinie ma się nauczycieli. To jest przykład dla młodego pokolenia?

Łukasz

To Broniarz ma się z pyszna. Maturzyści zostaną dopuszczeni przez dyrekcje bez pomocy jego strajkujących związkowców he he he

Antyciulik

Nauczyciel-prześladowca dzieci.Ale sobie robią wizerunek.Strajkujący jeszcze za to bekną.

Młody

Zasadniczo nie przepadam za politykami. Ale teraz wiem, że są potrzebni. Panie Pośle, DZIĘKUJĘ!

Mama

Niektórzy wprost narzekają na PiS. Ja widzę dobre działania. Po tej wiadomości od Pana Czartoryskiego odetchnęłyśmy z córką już spokojniej. Teraz młodzi muszą wykorzystać resztę czasu przed maturą. Ważne, że egzaminy się odbędą.

Gość

No i super! Knowania totalsów spełzły na panewce. Kolejny pucz nie wypalił. Tylko wstyd mi za nauczycieli, że tak dali się zmanipulować.

Antyciulik

Dziś o 17 przy scenie obok Kupca wiec poparcia dla strajkujących.Przyjdźmy sprzeciwić się strajkującym.wykrzyczmy nierobom w twarz co myślimy o terroryźmie nauczycielskim.

Maro

To naprawdę dobra wiadomość. Myślę, że maturzyści i ich rodziny doceniają odpowiedzialność rządu. A strajkujący nie mają instrumentów szantażu, więc może też złagodnieją!

Wenda

Strasznie drętwa ta wasza strona, bardzo szkolna, poluzujcie trochę styl, nie walcie tak propagandą rządową. Więcej prawdziwego życia.?

Max

Na szczęście są twoje wpisy, mądre, merytoryczne, z luźnym stylem, nie walące propagandą. Można je rozważać wyraz po wyrazie. W imieniu ludzkości dziękujemy ci Wendo.

Mira

Ale byliście szybcy z tą informacją dla maturzystów. Przyznaję, dowiedziałam się szybciej u Was niż w telewizji. Gratuluję!

Paranoja.

Teraz do przeprowadzenia matur nie będzie potrzebny nauczyciel, a już wkrótce do wydania wyroku w sądzie nie będzie potrzebny sędzia…. Zioberko będzie wydawał wyroki…. Po co nam sędziowie ????? Czy w tym PIS-ie jest ktokolwiek posiadający mózg i potrafiący go używać ????

Gość

Paranoja! Ty tak metodą „kopiuj, wklej”, to na wszystkich portalach i pod każdym tematem nadążysz. Ale wymyśl coś nowego, bo to już stało się nudne.

Paranoja.

A może ustosunkuj się do zarzutu Panie „gOŚĆ”

Paranoja.

Nudne czy niewygodnie prawdziwe????
Skoro to nieprawda to udowodnij nieprawdę.
Pokaż tą wielką dbałość PIS o wykształcenie polaków.
Skoro strażak może być w komisji egzaminacyjnej to bezdomny może być egzaminatorem podczas matury…

Jak

Nauczyciele pokazują teraz jaka jest o nich prawda. Dla nich liczy się kasa a uczniów maja gdzieś.

Wenda

Drogi Maxie, naprawdę, nie misisz mi dziękować w imieniu ludzkości, taki narcyzm może nie być dla Ciebie zbyt zdrowy. Dziękuj od siebie, to wystarczy. A co do Twojego sarkazmu, to jest on jeszcze bardzo siermiężny, jeszcze dużo pracy przed Tobą.