Matura rozpoczęta. Na pierwszy ogień – polski. Tak było w II LO

Matura 2019: rozpoczyna się gorący okres dla maturzystów. W poniedziałek 6 maja piszą oni egzamin dojrzałości z języka polskiego. Na kilka chwil przed sprawdzianem odwiedziliśmy II Liceum Ogólnokształcące w Ostrołęce.

Poniedziałek rozpocznie się niezwykle intensywnie dla maturzystów. 6 maja rozpocznie się ich maraton maturalny. Najpierw dostaną oni arkusze z zadaniami z języka polskiego na poziomie podstawowym.

Maturę z języka polskiego młodzież skończy pisać po 170 minutach. Niektórych czeka jeszcze w poniedziałek drugi sprawdzian z języka polskiego, tyle że na poziomie rozszerzonym.

Kolejne dni to zmagania z królową nauk, czyli matematyką (wtorek, 07.05.2019), i językiem angielskim (08.05.2019). Pisemne matury potrwają do 23 maja.

Ustny egzamin rozpocznie się 9 maja, a zakończy dopiero 25.

Zanim się rozpoczęła się jednak pisemna matura z języka polskiego, odwiedziliśmy II Liceum Ogólnokształcące w Ostrołęce. Dobry humor dopisywał większości maturzystom, a dyrektor II LO Wojciech Domański rozdawał im długopisy – miejmy nadzieję, że przyniosą im szczęście.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z II LO:

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Ytul

Ale gęsto ławki ustawione!