Masz wiecznie kwitnący balkon lub ogródek przyjazny pszczołom?

„Miejsce  przyjazne pszczołom w mieście Ostrołęka w 2019 roku” – tak brzmi tytuł konkursu ogłoszonego przez Miasto Ostrołęka. Zgłoszenia będą przyjmowane do 23 sierpnia.

W konkursie mogą wziąć udział właściciele posesji i balkonów, zarządcy lub administratorzy budynków mieszkalnych. Wygranej mogą się spodziewać właściciele pięknych posesji, ogródków czy balkonów, miejsc – wyróżniający się różnorodnością i układem kompozycyjnym roślinności, a w szczególności takich, które są przyjazne pszczołom i zapewniają im ciągłość pożywienia.

Spośród zgłoszonych do konkursu obiektów komisja wyłoni z każdej kategorii dwa najbardziej przyjazne miejsca. Laureaci konkursu otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Zgłoszenia do udziału w konkursie można dokonać do 23 sierpnia. Listownie: na adres Urzędu Miasta Ostrołęki, Plac gen. J.Bema 1, 07-410 Ostrołęka; osobiście: poprzez złożenie formularza zgłoszeniowego w Punktach Obsługi Interesantów Urzędu Miasta Ostrołęki lub elektronicznie przesyłając podpisany i zeskanowany formularz na adres e-mail: um@um.ostroleka.pl.