Maseczki dla policjantów uszyli osadzeni w zakładzie karnym w Przytułach

Tym razem wsparcie w postaci maseczek ochronnych nadeszło ze strony Zakładu Karnego w Przytułach Starych, który od wielu lat współpracuje z ostrołęcką policją.

21 maja maseczki osobiście przekazał, na ręce komendanta KMP w Ostrołęce podinsp. Krzysztofa Szymańskiego, dyrektor Zakładu Karnego w Przytułach Starych – ppłk Włodzimierz Nowak.

Łącznie zostało przekazanych 400 sztuk ochronnych maseczek, które już trafiło do policyjnych patroli.

Maseczki zostały uszyte przez osadzonych w Przytułach z materiału przekazanego przez Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Łomży.

Służba więzienna w ten sposób stara się pomóc kolegom z zaprzyjaźnionej służby w walce z niewidzialnym wirusem. To ważne szczególnie podczas pandemii, że służby mundurowe mogą zawsze liczyć na swoją pomoc. 

Ostrołęccy policjanci i policjantki codziennie podejmują interwencje w domach gdzie dochodzi do przemocy psychicznej lub fizycznej, zatrzymują sprawców przestępstw czy nietrzeźwych kierowców.

Podczas wykonywania tych zadań ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa funkcjonariuszom oraz ich rodzinom. Jak pokazuje dzisiejszy przykład wśród naszej społeczności są osoby i instytucję, które rozumieją specyfikę trudnej służby w Policji i wspierają nas podczas panującej pandemii koronawirusa.