Martyna Budziłek jako pierwsza obiegła jezioro Długie

Zawodniczka UKS Siódemka Ostrołęka Martyna Budziłek zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji „open” podczas biegu przełajowego City Trail on Tur.

Zawody zostały rozegrane 28 grudnia w Olsztynie. 420 zawodników miało do pokonania 14,5 kilometrową trasę dookoła jeziora Długiego. Martyna pokonała ten dystans w czasie 18:43 s.

Podczas lipcowych zawodów, z tego cyklu na tej samej trasie, Martyna zajęła drugie miejsce wśród kobiet i 24. w kategorii „open”.

Kolejny bieg City Trail w Olsztynie jest zaplanowany na 8 lutego, a następne: 29 lutego i 21 marca. Każdy z nich odbędzie się na dystansie 5 km na pętli poprowadzonej ścieżkami nad jeziorem Długim.