Markowskiego i Dąbrowskiej na finiszu

Dwie tzw. inwestycje wspólne, których realizacja rozpoczęła się jeszcze w ubiegłym roku, są już na finiszu. Mowa o budowie ulic Markowskiego z Wybickiego oraz Dąbrowskiej.

Do 30 września mają być zakończone kolejne inwestycje wspólne (realizowane przez miasto we współpracy z mieszkańcami). Chodzi o budowę ul. Wybickiego i Markowskiego, a także Dąbrowskiej. Za wykonanie obu odpowiada ta sama firma: Amstone z Łazów.

Markowskiego i Wybickiego znajdują się przy ul. Dobrzańskiego. Koszt wybudowania ulic i infrastruktury to 1 593 998,93 zł. Nieco taniej wyszło zrobienie ulicy Dąbrowskiej (osiedle Stacja), bo 1 279 161,57 zł.

Obie inwestycje zainicjował samorząd poprzedniej kadencji – to wówczas rozpisano przetargi na wykonanie ulic. Potem rozpoczęły się prace.

Takich inwestycji wspólnych (rozpoczętych w ubiegłym, a zakończonych w tym roku) było więcej:

  • ul. Leśmiana – 761 000 zł, wykonawca Multikom, wybudowana zgodnie z umową i odebrana przed terminem, w dniu 29 lipca 2019 roku,
  • ul. Bukowa – 444 146,60 zł. wykonawca Amstone, wybudowana w marcu 2019 roku, a odebrana w kwietniu,
  • ul. Irysowa – 446 917,75 zł, wykonawca Amstone, wybudowana zgodnie z umową i odebrana przed terminem, w dniu 17 maja 2019 roku.
0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Mieszkaniec

Jako mieszkańcy pamiętamy kto przygotował do budowy i zapewnił finansowanie naszym ulicom !

Mietek

A ja też pamiętam na ul.Dąbrowskiej czekaliśmy ok.30 lat i gdyby nie wybory zapewne jej jeszcze by niebylo – pamietalismy

Sam

Skąd się urwałeś , Mietek, Kotowski uzbierał kasę i wszystko przygotował , nawet już przetarg był rozstrzygnięty. Wybory nic nie mogły zatrzymać

Mietek

Zbierał 30 lat mało wiesz Sam

4
0
Przeczytaj komentarze i dołącz do dyskusjix
()
x