Mariusz Popielarz będzie musiał przeprosić Ewę Żebrowską-Rosak. Jest prawomocny wyrok sądu

Zapadł wyrok w sprawie radnego Mariusza Popielarza, który podczas akcji przedwyborczej Platformy Obywatelskiej pomówił radną Ewę Żebrowską-Rosak. Wyrok jest prawomocny, Mariusz Popielarz będzie musiał przeprosić za swoje słowa, a pomówiona radna wystosowała w tej sprawie oświadczenie.

W ramach akcji przedwyborczej Platforma Obywatelska zorganizowała w 2018 roku akcję „Konwój wstydu”. Miała ona i miejsce w Ostrołęce. Jednym z przemawiających do mieszkańców i mediów był Mariusz Popielarz – radny i dyrektor Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, przewodniczący ostrołęckiej PO. Pomówił on radną Ewę Żebrowską-Rosak (PiS), nazywając ją „osobą wyjątkową pazerną, nieudolną oraz niekompetentną”.

Radna postanowiła tak tego nie zostawić i skierowała sprawę do sądu. Właśnie zapadł prawomocny wyrok – Mariusz Popielarz został uznany za winnego zarzucanych mu czynów. Będzie musiał przeprosić radną na lokalnym portalu internetowym.

W tej sprawie radna Ewa Żebroska-Rosak wydała oświadczenie:

„W dniu 14 lipca 2020 r. zakończył się proces karny radnego Mariusza Popielarza o czyny z art. 212 § 1 i 2 kodeksu karnego w zbiegu z art. 216 § 1 i 2 kodeksu karnego w zw. z art. 11 § 2 kodeksu karnego, który wniosła pani Ewa Żebrowska-Rosak (radna miasta Ostrołęki z ramienia PiS) w ramach prywatnego aktu oskarżenia.

Sąd Okręgowy w Ostrołęce (sygn. akt II AKa 49/20) utrzymał w mocy wyrok Sądu Rejonowego w Ostrołęce (sygn. akt II K 753/18) uznający Mariusza Popielarza winnym zarzucanych mu czynów i warunkowo umarzającym wobec niego postępowanie karne na okres 1 roku.

Mariusz Popielarz oskarżony został o to, że w dniu 5 kwietnia 2018 roku w Ostrołęce podczas akcji pod hasłem „Konwój wstydu” organizowanej przez Mariusza Popielarza, Julię Piterę, Elżbietę Lanc, Adama Kurpiewskiego i inne osoby podczas wystąpienia przed zgromadzonymi mieszkańcami Ostrołęki i przedstawicielami różnych mediów, w tym między innymi Mojej Ostrołęki, eOstrołęki innych, wymieniając pokrzywdzoną z imienia i nazwiska, powiedział: „Dziś na tym stanowisku pracuje radna PiS-u Ewa Żebrowska-Rosak, osoba wyjątkowo pazerna i nieudolna oraz niekompetentna”, czym pomówił Ewę Żebrowską-Rosak o takie postępowanie i właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania koniecznego do zajmowania przez nią stanowiska, pełnionego zawodu i wykonywania mandatu Rady Miasta Ostrołęki, czym jednocześnie znieważył ją za pomocą środków masowego komunikowania.

Mariusz Popielarz został zobowiązany wyrokami sądów do przeproszenia radnej Ewy Żebrowskiej-Rosak poprzez opublikowanie oświadczenia na portalu Moja Ostrołęka w ciągu 7 dni od dnia uprawomocnienia się wyroku o treści:

Ja, Mariusz Piotr POPIELARZ przepraszam Ewę Żebrowską-Rosak za wypowiedź z dnia 05 kwietnia 2018 roku podczas akcji „Konwój wstydu”, w której nazwałem ją osobą wyjątkową pazerną i nieudolną oraz niekompetentną.

Mariusz Popielarz musi również zwrócić koszty procesu w obu instancjach.

Wyrok jest prawomocny.”

4 6 głosów
Ocena artykułu
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
sprawiedliwy

Brawo Ewa

Tomek

I co platfusy? Łyso wam ?

Max

Powraca nadzieja, że nie będzie bezkarności w głupich oskarżeniach i obelgach

mieszkanka

brawo

Pytanko

A kiedy wyrok w sprawie wiceprezydenta Kleczkowskiego?!

Gość

A nie powinien stracić mandatu jeśli to wyrok w sądzie karnym? Brawo pani Eewo

czy wszyscy to przestepcy?

bank ktory prowadzila upadl, wiec kompetencje trzeba ocenic…

gość

To nic.
PiS znajdzie jej inny bank lub równie intratną posadkę gdzie będzie mogła wykazać się mega kompetencjami.
A jak i ten upadnie ? No cóż najlepszym się zdarza.

Max

Jakiś bałwan nałgał, że bank upadł . A kolejny pustak w to wierzy i snuje swoje „mądrości”

Max

Byłeś na rogu ulic Powstańców i Reymonta?Bank dalej działa, nawet te same miłe i kompetentne Panie pracują. Rusz d… i zobacz, zanim napiszesz, że bank upadł

xxx

Super za swoje słowa trzeba odpowiadać