Marihuana na rynku. 38-letni ostrołęczanin zatrzymany

Ponad 5,5 kilogramów marihuany oraz cztery krzewy konopi indyjskich przejęli ostrołęccy policjanci. Dzięki ich działaniom na rynek nie trafi kilka tysięcy porcji narkotyków, wartych na „czarnym rynku” prawie 200 tys. zł.

Od pewnego czasu ostrołęccy kryminalni rozpracowywali osoby zajmujące się nielegalną uprawą konopi indyjskich oraz wprowadzaniem do obrotu środków odurzających. Policjanci wytypowali oni miejsce, w którym odbywał się nielegalny proceder i – już potwierdzili zdobyte informacje. Funkcjonariusze znaleźli plantację konopi indyjskich i zatrzymali 38 – letniego mieszkańca Ostrołęki. W wyniku przeszukania pomieszczeń mundurowi zabezpieczyli ponad 5,5 kilograma marihuany oraz 4 krzewy konopi indyjskich. Część z zabezpieczonych narkotyków była zamrożona.

Dodatkowo policjanci zabezpieczyli sprzęt służący do uprawy plantacji. Jednak to nie wszystko, na terenie jednego z mieszkań na terenie Ostrołęki funkcjonariusze zabezpieczyli wysuszone liście konopi indyjskich, które były w ramie obrazu.

Z zabezpieczonego suszu można było uzyskać blisko 5,5 tysiąca porcji handlowych narkotyków, które nie trafią do sprzedaży. Czarnorynkową wartość zabezpieczonego suszu to prawie 200 tysięcy złotych.

38 – letni ostrołęczanin został zatrzymany. Sąd, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce, zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.