Majewskiego gotowa. Umowa z wykonawcą – mimo zapowiedzi – nie została rozwiązana

Niedługa uliczka na osiedlu Centrum, ul. Majewskiego, została wybudowana. Dokończył ją – wbrew wcześniejszym zapowiedziom ratusza – wykonawca, który ma problemy z prawem.

Ulica Majewskiego to droga o długości ok. 170 metrów znajdująca się przy Stokrotce na osiedlu Centrum. Jej budowa – warta nieco ponad 621 tys. zł – miała zakończyć się do 29 listopada – zakończona jednak nie była.

Później termin wydłużono wykonawcy do 27 stycznia, ale tego dnia również ulica nie była gotowa. Inwestycję zakończono dopiero około miesiąc później, pod koniec lutego.

Przypomnijmy, że prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik zapowiadał, że jeśli do 27 stycznia Majewskiego nie będzie wybudowana, to miasto odstąpi od umowy z wykonawcą. Tak się jednak nie stało – dlaczego?

– Umowa nie została rozwiązana, ponieważ zgodnie z obowiązującymi procedurami w czasie wypowiedzenia zadanie zostało zgłoszone do odbioru – dowiedzieliśmy się od kierownika Biura Prasowego miasta Ostrołęki Piotra Potulskiego. – Prace na Majewskiego zostały zakończone i przystąpiliśmy do procedury odbioru inwestycji.

Dodajmy, że w międzyczasie inwestycji na Majewskiego na jaw wyszły problemy z prawem właściciela firmy, która budowała uliczkę.

Ciążył na nim wyrok sądowy, który miał wykluczać go z postępowania przetargowego. Mimo tego składał oświadczenie zapewniające, że jego przedsiębiorstwo może startować w przetargu. O sprawie zaczęło być głośno, prezydent Ostrołęki złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa do prokuratury – policja wszczęła dochodzenie w tej sprawie.

Przez jakiś czas, jeszcze w 2018 roku, właściciel owej firmy pracował dla Urzędu Miasta Ostrołęki. Otrzymał od prezydenta Łukasza Kulika pełnomocnictwa do kontroli wydziałów finansów, inwestycji i dróg.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Vincenty

Po prostu kulikołęka… A miała być jakość…. Przejrzystość…
Ciekawe czy nauczy kary za niezrealizowanie umowy w terminie.