Majewskiego: dlaczego odrzucono najtańszą ofertę i wybrano TYSZMARK-POL MPBO Marek Tyszka?

Kilka dni temu informowaliśmy, że rozstrzygnięto przetarg na budowę ulicy Majewskiego w Ostrołęce (osiedle Centrum). Wygrała go firma powiązana z byłym współpracownikiem prezydenta Łukasza Kulika. Nie złożyła ona jednak najtańszej oferty. Ta należała do innego przedsiębiorstwa, ale została przez ratusz odrzucona. Dlaczego?

O przyczyny odrzucenia oferty najtańszej w przetargu, złożonej przez firmę MAR-BRUK Mariusz Bartkowicz, spytaliśmy w Urzędzie Miasta Ostrołęki. Oto odpowiedź przesłana nam przez kierownika biura prasowego Piotra Potulskiego:

„Oferta złożona przez firmę MAR-BRUK Mariusz Bartkowicz została odrzucona na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych. Oferta nie odpowiada treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz nie może być poprawiona zgodnie z art. 87 ust. 2 pkt. 3.

Do oferty nie został załączony harmonogram rzeczowo-finansowy.”

Przetarg na budowę ulicy Majewskiego wygrała firma TYSZMARK-POL MPBO Marek Tyszka. Jej oferta była droższa od tej MAR-BRUKU o ponad 70 tys. zł. MAR BRUK zapewniał też dłuższą o rok gwarancję niż TYSZMARK-POL MPBO.

TYSZMARK-POL MPBO Marek Tyszka to firma związana z byłym współpracownikiem prezydenta Łukasza Kulika. Zajmował się on inwestycjami w mieście, nowy prezydent dał mu pełnomocnictwo w tej sprawie.

W ten sposób zyskał on dostęp do dokumentacji związanych z miejskimi inwestycjami. Nie byłoby w tym nic kontrowersyjnego, gdyby nie fakt, że inna firma budowlana związana z nim pozostawała z miastem w sporach sądowych…

Ponadto – jak informowały lokalne media – były współpracownik prezydenta Kulika miał problemy z prawem. Przeciwko bądź z jego udziałem toczyły się postępowania sądowe.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Danielle

Firma ma być porządna a nie najtańsze ścierwo. Dobry wybór

ostroleczanin 2

W ubiegłym roku Kotowski ogłosił przetarg na ul. Majewskiego. Najkorzystniejszą ofertę złożyło:
Mar-Bruk Zakład Drogowo-Budowlany
Siemborski Marcin,
Kupiski Stare ,
za cenę – 467 400,00
kolejne oferty też były korzystne

Amstone ok. 549 000 zł

Niedzwiecki ok. 557 000 zł

Dlaczego Kulik nie wybrał oferty i unieważnił postępowanie?

A Kulik okazał się mega hipokrytą
Kulik wygrał wybory dzięki „wytykaniu” układów jakie ratusz za Kotowskiego miał z Ostradą, a teraz robi dokładnie to samo.

Max

Problem w tym, że za Kotowskiego układów nie było , Ostrada i jej tempo zaszkodziła byłemu prezydentowi jak mało kto

Tom

Hej, dziennikarze, sprawdźcie ten wątek poprzedniego unieważnionego przetargu, może być ciekawy. Czyżby Kaszana nie był gotowy? Bo w budżecie i projekcie nic się nie zmieniło

Fryt5

Skandal

NowAk

Jak kur ostrada wszystkie wygrywała to było dobrze

Mruk

Wygrywała bo jedyna się zgłaszała albo miała najwiecej punktów w przetargu. Masz przykład, że odrzucono ofertę tańszą niż Ostrada?

nazwa

KASZANA

nazwa

Jak dlaczego ? jak ???
Kasa jest.
Nauczycieli się po coś zwalnia chyba ???
Żeby było na „INWESTYCJE”
— BURAKI