Magdalena Żebrowska na Drużynowych Mistrzostwach Europy

Trenerzy OKLA Katarzyna i Konrad Szuster wraz z Bartoszem Witkowskim pojechali do Bydgoszczy na Drużynowe Mistrzostwa Europy, które odbyły się w dniach 9-11 sierpnia aby kibicować m.in. swojej wychowance Magdalenie Żebrowskiej, która 11 sierpnia wystartowała w skoku w dal.

To był ogromny sukces lekkoatletyki, ponieważ po raz pierwszy Polska wygrała drużynowe Mistrzostwa Europy, a do tego przyczyniła się również wychowanka Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki. Zajęła 11. miejsce w skoku w dal z wynikiem 6,15 m i dała drużynie dwa cenne punkty.

Polska z wynikiem 345 punktów uplasowała się na pierwszym miejscu i zdobyła złoty medal.

Drugie miejsce zajęli Niemcy z sumą punktów 317.5. Natomiast trzecie miejsce i brązowy medal trafił do Francuzów z wynikiem 316.5.