Maciej Kleczkowski z wyrokiem. Wiceprezydent Ostrołęki uznany za winnego zarzucanych mu czynów

Wyrok w sprawie Macieja Kleczkowskiego, wiceprezydenta Ostrołęki, zapadł w czwartek 16 stycznia w Sądzie Rejonowym w Ostrołęce. Maciej Kleczkowski został uznany za winnego. Wyrok jest nieprawomocny.

Zakończyła się rozprawa wiceprezydenta Ostrołęki Macieja Kleczkowskiego. Był on oskarżony o zatajenie prawdy w swoich oświadczeniach majątkowych, które składał wpierw jako radny, a później jako wiceprezydent miasta. Nie napisał w nich o pożyczce w wysokości 15 tys. zł, którą miał zaciągnąć od Adama O.

W czwartek 16 stycznia zapadł wyrok w tej sprawie w Sądzie Rejonowym w Ostrołęce. Maciej Kleczkowski został uznany za winnego zarzucanych mu aktem oskarżenia czynów. Wymierzono mu karę 10 tys. zł grzywny, wiceprezydent Ostrołęki będzie musiał też pokryć koszty postępowania sądowego.

– Sąd wymierzył karę grzywny, 10 tys. zł, biorąc pod uwagę charakter i okoliczności popełnionego czynu, społeczną szkodliwość, stopień winy oskarżonego, jak również charakter naruszonego przez oskarżonego przepisanym mu czynem dobra prawem chronionego – tłumaczyła sędzia podczas uzasadnienia wyroku.

Wymierzona kara grzywny w ocenie sądu jest adekwatna do stopnia zawinienia, społecznej szkodliwości czynu.

Przypomnijmy, że na rozprawie tydzień wcześniej Maciej Kleczkowski prosił sąd o uniewinnienie, a prokurator o wymierzenie kary 10 miesięcy pozbawienia wolności w warunkowym zawieszeniu na okres 2 lat..

Wyrok jest nieprawomocny.

Więcej o procesie Macieja Kleczkowskiego przeczytacie tutaj:

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Max

Chyba mniej już się nie dało , ale mimo wszystko skazany!

Georg

Jak tam, kto na herbatkę z Maciejem na orkiestrę?!

Krak

Panie Macieju K. jak będziesz czytał komentarze na swój temat, pomyśl jak się czuli ludzie, których oświniala mo, a oni nigdy nie byli skazani w sądzie tylko przez gnidy z mo

Gość

O choinka, gdyby miał honor to by odszedł że stanowiska. Ciekawe co na to jedyny słuszny portal 🙂

Lucyna

Jakie te życie niesprawiedliwe. Kotowski miał 40 tys w reklamówce, nie wykazał tego w oświadczeniu i nie poniósł żadnej kary. ?

Nazwa

Skąd wiesz, że nie wykazał?! Masz błędne informacje…

Krak

Problem w tym, że wykazał , nawet kontrola CBA z donosu pana K. i pani N ( znanej ,, Europejki) nie postawiła najmniejszych zarzutów. Spróbuj zauważyć różnicę i pomyśl, dasz radę

Krak

Przychrzaniasz się ty i tobie podobni do prezydenta Kotowskiego, a on przez 12 lat nawet raz nie był w sądzie jako oskarżony ( i nigdy oczywiście skazany), nigdy nie postawiono mu jakiegokolwiek zarzutu, mimo że szły donosy za PO i za PiS. A kontroli było nie do policzenia

tępiciel lemingów

Lucyna, w którym oświadczeniu? Czego brakowało? Data i fakty. Na jakiej podstawie tak tak twierdzisz? Ktoś złożył doniesienie?

Prezydent Kotowski nie poniósł kary, bo to były legalne pieniądze, które były ujęte w oświadczeniu. Taki jest stan prawny na dziś.

Klos

Członkowie PO są niewinni.
ZAWSZE
TAKI KLIMAT NA ŻYCZENIE WYBORCÓW

Tre

To już jest twój koniec Loczek, będziesz pchał karuzelę, dobrze Ci tak

Krzyś

Masz Maciej pewnie trudny wieczór! Ale cóż, tyle razy mo z którą masz związki opluwała przyzwoitych ludzi. Dziś komentują na portalach o tobie. Tylko ciebie nie muszą opluwać i ty nie jesteś przyzwoity. Takie drobne różnice!

Kosa

Nie będzie już parku dinozaurów , została kariera disco polo lub seksi lajfy

Hihihi

Nosił wilk raki kila, ponieśli Klekota.
Teraz z pod celi, hejka Klekot.

ela

Skandal goni skandal dość tego dymisja,

Vis

Jak widać prawda w końcu wygrywa.
Ale to dopiero pierwszy krok do ratowania Miasta.
Pozostają jeszcze inne szkodniki.
Pora na zmiany w Radzie Miasta, wydaje się, iż Ł.K. stracił większość w Radzie.