Łukasz Kulik zapowiada powstanie parku przy ul. Warszawskiej w Ostrołęce

Jedną z głównych obietnic wyborczych Ostrołęki dla Wszystkich i prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika było postanie parku przy ul. Warszawskiej. Mijały kolejne miesiące, a w tym temacie była jednak cisza. Do 14 stycznia.

W końcu pojawił się jakikolwiek konkret o planach co do powstania parku przy ul. Warszawskiej. Piszemy „w końcu”, bo przed wyborami Łukasz Kulik i jego komitet zapowiadał, że park ten będzie „priorytetem w pierwszej kolejności”.

Według założeń z programu wyborczego prezydenta na terenie po drugiej stronie Narwi miały się znaleźć m.in. tężnie solankowe i promenada.

– Jednym z punktów mojego programu było utworzenie parku wypoczynkowo-rekreacyjnego przy ul. Warszawskiej – napisał Łukasz Kulik na Facebooku. – W najbliższym czasie ogłosimy konkurs na koncepcję graficzną zagospodarowania terenu widocznego na zdjęciach. Chcielibyśmy, żeby znalazły się w niej takie elementy jak: ścieżki do spacerowania, ścieżki rowerowe, ławki, kosze, oświetlenie, monitoring. W lasku znajduje się również oczko wodne, które zamierzamy pogłębić, a wokół niego stworzyć miejsce do wypoczynku. Istotnym elementem będzie również strefa rekreacyjno-sportowa na bazie obecnego boiska do siatkówki. Chciałbym zapytać także o Wasze pomysły? Co jeszcze mogłoby znajdować się w tym miejscu?

A Wy co sądzicie o pomyśle prezydenta?

Fot. Google Street View

2.5 2 głosów
Ocena artykułu
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
John

Koncepcja, założenia , konsultacje – to proste zabiegi żeby wydać kasę i nic konkretnego nie zrobić

Tom

Nic konkretnego nie zrobić i dać zarobić „fachowcom” typu Lucjan Ch.,

Alutka

Przerabialiście to nie raz przez te 12 lat, co nie?

Mika

Były projekty a za nimi inwestycje, np. nowy basen, stacja segregacji odpadów , nowe boiska przy szkołach i przy stadionie, nowa sala kinowa, termomodernizacja kilkunastu szkół i przedszkoli, rozbudowa Szkoły Specjalnej, odnowiona hala w Wojciechowicach i korty przy Hallera, duży plac zabaw przy Bursztynowej i kilka mniejszych, piękne bloki mieszkalne dla uboższych mieszkańców , grubo ponad setka przebudowanych ulic, rond itd. Zauważyłeś coś z tych rzeczy?

Gość

I słynna fontanna która jest jedną z najdroższych w europie.
Za dokumentację do niej miasto płaciło kilka razy.

Mika

Fontanna to spory wydatek, wiele miast robiło coś podobnego w zbliżonych cenach, więc nie kłam że jedna z najdroższych w Europie. A dokumentację o ile pamietam trzeba było zaktualizować , to nie przestępstwo .

Ula

Wielu ludzi polubiło to miejsce, nawet Klekot się tam fotografował . Czasem trzeba się trochę wykosztować żeby stworzyć klimatyczne przestrzenie. Jak skończy się pandemia znów będzie tam sporo ludzi

Tre

Nic z tego nie będzie, podobnie jak z przebudową stadionu. Może uda się na koniec kadencji (o ile Kulik dotrwa na stanowisku) skończyć multicentrum w budynku dworca kolejowego, czyli inwestycję, którą zapoczątkował Janusz Kotowski

gość

Czy tam nie ma „Natury 2000” (dolina Narwi) ingerencja nie będzie taka tania.

wyborca

Przepraszam, ale mieszkańcy Ostrołęki oczekują nie igrzysk a chleba, jak mówi klasyk. Jeśli weźmie się pod uwagę budżet na 2021 rok i oceni plan inwestycji to jest to porażka. Oczywiście, że park także jest potrzebny ale są rzeczy ważne i ważniejsze a tych ostatnich jak na lekarstwo. Każdy budżet ocenia się oczywiście, że kompleksowo ale z nastawieniem na inwestycje a tych w Ostrołęce jak na lekarstwo. Jeszcze dwa i poł roku pana Kulika, o ile wytrwa na tym stanowisku do końca kadencji. Nie jest to prezydent z mojej bajki ale coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że nie głosując na… Czytaj więcej »

Karolek

A dinozaury!? Będą dinozaury? Bo miały być dinozaury! Klekooooot obiecałeś nam dinozaury!!!!!

Alojzy

Dinozaury po utracie stołków poszły do spółek państwowych…. elektrownia i takie tam…

Rufi

Nie Kamerka dewej nam te twoje dinozarły. Bedzieta je z Ewelajną na spacery prowadzać

Romek

Nie przeszkadzają byłemu bo teraz zbiera pieniądze.

Gość

„Zapowiada powstanie parku przy ul. Warszawskiej w Ostrołęce..” – Jakiś prorok, czy co?

Kama

Właśnie , zapowiadam darmowy parking przy szpitalu, zniesienie stref płatnych, rozwiązanie straży i wiele innych rzeczy. A co mamy? Zarzuty prokuratorskie i drugą żonę w ratuszu! Obciach!