Łukasz Kulik odpowiada w sprawie lokalu TPO i pustostanu przy Kościuszki. Bardzo ogólnikowo

Dlaczego miasto wypowiedziało umowy najmu lokalu TPO i użyczenia pustostanu przy Kościuszki Stowarzyszeniu Rodzina Polska? Na nasze pytania odpowiedział prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik.

Przypomnijmy, że w styczniu miasto wypowiedziało umowę Stowarzyszeniu Rodzina Polska na darmowe użyczenie pustostanu, który znajduje się przy ul. Kościuszki 29. Stowarzyszenie chciało tam prowadzić szkołę podstawową (Pustostan przy Kościuszki nie dla szkoły podstawowej).

W lutym z kolei ratusz wypowiedział umowę najmu lokalu Towarzystwu Przyjaciół Ostrołęki, który mieścił się w miejskim wydziale promocji przy ul. Bema 7 (TPO wyrzucone na bruk. „To zemsta za wybory”).

O przyczynę takich decyzji spytaliśmy ratusz. Chcieliśmy się także dowiedzieć, jaki pomysły miasto ma na wykorzystanie lokalu po TPO i pustostanu przy ul. Kościuszki. Odpowiedzi otrzymaliśmy od prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika. Trzeba przyznać, że są bardzo enigmatyczne i ogólnikowe:

Decyzje zostały podjęte w związku z potrzebami lokalowymi miasta oraz w trosce o jak najkorzystniejsze gospodarowanie mieniem należącym do miasta Ostrołęki. Lokal mieszczący się w budynku referatu kultury, sportu i turystyki, który był wynajmowany przez Towarzystwo Przyjaciół Ostrołęki, zostanie wykorzystany na potrzeby Urzędu Miasta Ostrołęki. Obecnie trwa analiza innych możliwości wykorzystania budynku przy ul. Kościuszki 29, której celem jest jego zagospodarowanie jak najbardziej korzystne dla miasta. W momencie podjęcia ostatecznej decyzji zostaniecie państwo o niej poinformowani. Miasto Ostrołęka podejmuje starania, aby wspomagać licznie działające na jego terenie stowarzyszenia, niemniej jednak nie jest w stanie zaspokoić wszystkich ich potrzeb, zwłaszcza lokalowych. Częściowym rozwiązaniem mogłoby być utworzenie centrum organizacji pozarządowych, które mamy nadzieję powołać w ciągu kilku najbliższych lat – kończy Łukasz Kulik.

Dodajmy, że w ostatnim czasie miasto podjęło inną decyzję uderzającą w TPO. Przy rozdziale pieniędzy na kulturę całkowicie pominięto tą organizację (Miasto podzieliło pieniądze na kulturę. Nic dla TPO!). Najwidoczniej wspomniane przez prezydenta „starania, aby wspomagać licznie działające na terenie miasta stowarzyszenia” nie dotyczą TPO.

A te miało nadzieję na wydanie z pomocą finansową ratusza kilku książek oraz organizację pikniku kulturalnego. Tak dla nas skomentowała decyzję miasta prezes TPO Jadwiga Nowicka: Jadwiga Nowicka: To wydarzyło się po raz pierwszy w naszej działalności.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
greg

odpowiedź, która nic nie wyjaśnia. była to zemsta polityczna i tyle w temacie

Jurek

dobry kierunek, pytać, pytać i jeszcze raz pytać

Abc

Takie starania podjęto, ze pozbawiono TPO i lokalu i dotacji. Ewidentnie pachnie to zemsta polityczna

Nemo

Kulik, to mały człowiek. Absolutnie nie nadaje się do sprawowania takiej funkcji. Ta prezydentura znacznie go przetasta.

Ost

Lokalik malutki, nic tam się większego nie zmieści, na siedzibę Stowarzyszenia w sam raz, skromnie i spokojnie. Ale zemsta była ważniejsza, tylko na kim? Na starszych Paniach, na ostrołęckich twórcach? Dla mnie Małe i żenujące działania

John

Zauważacie sposób postępowania Kulika? Najpierw kogoś wywala, niszczy inicjatywy a potem opowiada o tym co to niby będzie w tych miejscach w przyszłości. Tak było z Caritasem, tak z TPO. Zobaczymy czy cokolwiek powstanie z zapowiedzi o żłobkach, przedszkolach, zakładach leczniczych po starym szpitalu, a teraz centrach dla stowarzyszeń

Edgar

Pewnie obiekty na wynajem dla kaszaniarzy i kolegów z inkubatora przedsiębiorczości Ew dla chciwych pekinczyków

Hamlet

Msciwosc i zemsta …a programu nie ma…

Bbb

Powinni się wstydzić ci którzy nadużywają władzy stosując ją na słabszych , pomijając fakty.