Łukasz Kulik komentuje wygraną w sądzie byłego dyrektora OCK. Kuriozalnie

Sąd wydał prawomocny wyrok w sprawie zwolnienia byłego dyrektora OCK Bogdana Piątkowskiego. Uznał, że odbyło się to z naruszeniem prawa i przyznał mu odszkodowanie. Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik zaskakująco komentuje ten wyrok.

Przypomnijmy, że zwolnienie byłego dyrektora OCK Bogdana Piątkowskiego było pierwszą personalną decyzją nowego wówczas prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika – stało się faktem już następnego dnia po zaprzysiężeniu.

Piątkowski od początku twierdził, że odbyło się to z pogwałceniem przepisów prawa. O sprawiedliwość postanowił walczyć w sądzie.

A ten przyznał mu rację: wydał prawomocny wyrok korzystny dla byłego dyrektora OCK.

Zaskakująco komentuje ten fakt prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik. Zamiast odnieść się do tego, dlaczego przy zwolnieniu Piątkowskiego naruszono przepisy prawa, napisał na Facebooku:

„Chciałbym poinformować, że zmiana na tym stanowisku była bardzo dobrą decyzją dla miasta, ponieważ nasze kino w 2019 roku dokonało spektakularnego awansu w rankingu kin posiadających jedną lub dwie sale projekcyjne – ostatecznie plasując się na 2. pozycji w rankingu ogólnopolskim.

Przy ponad 136 tysiącach widzów zanotowaliśmy wzrost liczby sprzedanych biletów o prawie 30%. Ponad 30 000 osób więcej obejrzało seanse w OCK, co pozytywnie wpłynęło na wynik finansowy tej instytucji i pokazuje że decyzje dotyczące kierownictwa jak i repertuaru są trafione.”

Argument, że dopiero po zmianie dyrektora kino zaczęło odnosić spektakularne sukcesy, nie do końca znajduje potwierdzenie w działalności OCK w poprzednich latach. Ostrołęckie kino, robiąc bardzo dobre wyniki frekwencyjne, także wcześniej plasowało się czołówce polskich kin tej wielkości.

Prezydent może wymieniać swoich bliskich współpracowników, szefów jednostek mu podległych. Nikt mu tego nie zabrania. Problem jednak w tym, że przy zwolnieniu naruszono prawo – tak orzekł sąd. A chyba nikt nie chce, aby urzędnicy łamali prawo. Czy może w tym przypadku, zdaniem Łukasza Kulika, cel uświęca środki?

Dodajmy też, że prezydent Ostrołęki doszukuje się w postępowaniu sądowym czegoś na kształt… teorii spiskowej. Napisał bowiem na koniec:

„Jednocześnie w poniedziałek zwrócę się do OCK z prośbą o wyjaśnienia, jak to się stało, że mimo wniosku Miasto Ostrołęka o zmianę pełnomocnika, interesy OCK w przedmiotowej sprawie reprezentował radca prawny zatrudniony przez poprzedniego dyrektora.”

Prezydent Kulik przyjął więc nową strategię: zamiast tłumaczyć się z łamania prawa próbuje podważać dorobek zawodowy Piątkowskiego. Dla przypomnienia: były dyrektor prowadził OCK przez prawie 20 lat.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
19 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Kos

Fakt widać jak się teraz Kulik wije. Zamiast wytłumaczyć się z łamania prawa zaczyna k kombinować jak tu dokopać Piatkowskiemu z innej strony. Zamydla główny problem braku praworządności. Wg niego to wina złego prawnika i złego sądu. :)))

Monte Carlo

Szczenę weź on wygra tak jak w pko

Tre

Gruby komuch, będzie siedział

Tom

Głupota jest raczej niewyleczalna

Krak

Masz rację, buty i pustakostwa też nic nie uleczy

xxx

Uważam, że w takich sprawach powinien zapłacić odszkodowanie albo radca prawny parafujący dokument zwalniający Piątkowskiego albo podpisujący ten dokument.
Nie zgadzam się, aby moje podatki były marnotrawione na takie odszkodowania bo inaczej tego nie można nazwać.

Wera

Zapłacić powinien ten co kazał zwolnić , a wiadomo kto to był

zzz

Tonący brzytwy się trzyma. Panie Prezydencie trochę pokory. Panie Bogdanie gratuluję.

Gref

Czego od Grubego wymagać. Spójrzcie na to zdjęcie. Ta twarz mówi wszystko.

Kinomaniak

Trafił się dobry rok dla kin, kilka premier, kilka ciekawych kontynuacji – a Kulik myśli, że to jego zasługa . Działalność OCK to nie tylko kino !

Stan

Brawo Panie Bogdanie. Na pohybel bolszewikom !

elita

Fakt 30% wiecej to jednak dobry wynik, decyzja i zmianie personalnej jak najbardziej trafiona a i ludzie mieli dosyść odgórnej cenzury poprzednika, przecież do kina chodzą dorośli ludzie !!!!!
a 30% zwiekszone dochody spokojnie pokryją koszta tego szkodnika i suma sumarum jednosta OCK dobrze na tym wyszła finansowo bo przenajmniej szkodnik nie miał czasu na doprowadzenie do ruiny ośrodka

Ostrołęczanka

Bardzo proszę kogoś z Radnych o pytanie do Prezydenta ile miasto wydało na wypłatę odpraw, odszkodowań i na prawników reprezentujących w Sądzie miasto przeciwko byłym pracownikom, w tym spółek miejskich?. Ile toczy się spraw w Sądzie? Ile należy planować środków finansowych na odszkodowania m. In przegranych spraw P.Ryszarda Chrostowskiego byłego Prezesa MZK?. Płacących, za żenujące decyzje Prezydenta Kulika, czyli my, podatnicy powinniśmy wiedzieć

Myślący inaczej

Ale drwiąca
jest odpowiedź Kulika

Lesio

Czerwony baleron jest niereformowalny.

Rodzic

Towarzysz Kulikow zapominał wspomnieć, że nowy dyrektor podniósł o 25% opłaty dla dzieci mających zajęcia w OCK-u.

Anka Grafomanka z d. Kaszanka

Hej, cenzory, gdzie jest mój komentarz?! Nie lubię was, moje urwipołcie…

Kibia

Kulikowa tak się chwali wzrostem wpływów w 2019. A spadek wpływów w 2020 to oczywiście też jego zasługa:D

bez chama przyjemniej

kaszana …

weźcie się ludzie i ogarnijcie
zacznijcie głosować na ludzi kulturalnych