Lokalni liderzy szkolili się (zdjęcia)

W piątek 9 października 2020 r., w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Lipiance grupa 15 liderów rozpoczęła cykl szkoleniowy dotyczący opracowywania i realizowania projektów społecznych.

Projekt ten skierowany jest do lokalnych liderów społecznych – ludzi działających w organizacjach pozarządowych czy grupach nieformalnych, którzy chcą zwiększyć swoje kompetencje i wiedzę, aby jeszcze skuteczniej działać na rzecz swoich społeczności.

Pierwsze zajęcia, na dwudniowym zjeździe prowadziła bardzo doświadczona trenerka ze Stowarzyszenie BORIS, Staśka Retmaniak. Trenerka w ciągu dwóch dni wyjaśniła uczestnikom jak rozróżnić rolę animatora od lidera. Wskazała również czym jest strategia podczas aktywizowania mieszkańców. Natomiast zajęcia w sobotni poranek były pełne przykładów mobilizacji i budowaniu relacji z mieszkańcami.

Działanie realizowane jest w ramach projektu pt. „Forum Inicjatyw Społecznych Północno-Wschodniego Mazowsza 2020″ realizowanego przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Zaścianek Mazowsza” w partnerstwie z Towarzystwem Przyjaciół Goworowszczyzny i dofinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. W szkoleniu mogli wziąć udział mieszkańcy Ostrołęki, powiatu ostrołęckiego imazowieckich gmin ościennych powiatu ostrołęckiego Chorzele, Jednorożec, Krasnosielc, Sypniewo, Młynarze, Różan, Rzewnie, Długosiodło, Wąsewo, Ostrów Mazowiecka, Stary Lubotyń.

Przed liderami jeszcze dwa takie zjazdy: jeden w październiku i jeden w listopadzie.