„Linia życia” Radosława Jastrzębskiego w Galerii Ostrołęka

Otwarcie wystawy bez wernisażu. Słowo wstępne przed drzwiami sal wystawowych i oglądanie dzieł we wnętrzach tylko w gronie nie przekraczającym wytycznych epidemiologicznych, i w maseczkach. Już po raz drugi w taki sposób została zainaugurowana nowa wystawa w Galerii Ostrołęka. 3 września zostały udostępnione do podziwiania dzieła uznanego ostrołęckiego artysty Radosława Jastrzębskiego.

Wystawa nosi tytuł „Linia życia”. Na parterze możemy oglądać energetyczne obrazy pełne żywych kolorów, na piętrze zdjęcia – które dokumentują pracę i dokonania artysty. Wystawa czynna będzie do 30 września. I warto na nią pójść i dać się uwieść magii pędzla Radosława Jastrzębskiego.

Radosław Jastrzębski jest absolwentem wydziału malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w 2011 roku w pracowni malarstwa prof. Leona Tarasewicza oraz pracowni sztuki przestrzeni publicznej prof. Mirosława Duchowskiego. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród w konkursach krajowych i międzynarodowych. Oprócz malarstwa sztalugowego zajmuje się sztuką w przestrzeni publicznej. Jest członkiem i współzałożycielem streetartowej grupy AVES – artists. Autor dziesięciu wystaw indywidualnych. Uczestnik ponad czterdziestu wystaw zbiorowych w kraju i zagranicą.