Likwidacja zagrożeń nawigacyjnych na szlaku żeglugowym Narwi, Usunięte zostaną głazy i konary

W najbliższych dniach Wody Polskie ogłoszą przetarg dotycząca usunięcia miejsc limitujących żeglugę na rzece Narew. Usuniętych zostanie 25 przeszkód, będą to głównie głazy, kamienie, konary i drzewa.

Chcemy udrożnić drogę wodną, poprzez likwidację zagrożeń nawigacyjnych na szlaku żeglugowym rzeki. Usuniętych zostanie 25 przeszkód, głównie głazów oraz kamienie, konary  i drzewa. Kamienie i głazy zostaną przesunięte poza szlak żeglugowy i pozostaną w korycie rzeki, zaś konary zostaną trwale usunięte ze szlaku, tak aby jak najmniej ingerować w środowisko, a zapewnić bezpieczeństwo osób korzystających z drogi wodnej – poinformował nas Agnieszka Giełażyn-Sasimowicz rzecznik prasowy, kierownik Zespołu Komunikacji Społecznej i Edukacji Wodnej, Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

Całość prac obejmie swoim zakresem odcinek Narwi od ujścia Pisy w Nowogrodzie do miejscowości Różan. Prace zostaną wykonane jeszcze w tym roku.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Ola

Może ktoś powinien martwić się czym innym, aniżeli usuwaniem przeszkód na szlaku wodnym? To, że pan poseł nie śmignie własną motorówka z Ostrołęki na Mazury jest najmniejszym problemem, wobec suszy hydrologicznej! 
 

Ostatnio edytowany 7 miesięcy temu by Ola
Rafał

Bardzo dobry pomysł. Przeszkód jest bardzo wiele