Letnie kino „pod chmurką”? – prezydent wciąż rozważa

Prezydent wciąż „rozważa wpisanie projekcji filmowych w formie kina letniego na świeżym powietrzu w harmonogram organizacji letnich imprez kulturalnych”, a lato mija…

Interpelację w sprawie kina letniego „pod chmurką” złożył w czerwcu radny Mariusz Łuba.

Zwracam się do Pana z propozycją zorganizowania we współpracy z Ostrołęckim Centrum Kultury letniego kina pod chmurką. Doskonałym miejscem jest scena przy Kupcu. Wystarczyłoby wywiesić na scenie biały materiał, na którym wyświetlane by były z projektora filmy oraz rozstawić ławeczki. Repertuar mogliby wybierać w głosowaniu internetowym mieszkańcy. Letnie kino mogłoby być organizowane dwa razy w miesiącu. Sądzę, że jest to świetny sposób na rozszerzenie oferty kulturalniej w mieście, ożywienie tego rejonu miasta oraz uatrakcyjnienie wakacyjnych wieczorów naszych mieszkańców” – argumentował radny.

Prezydent Łukasz Kulik podziękował radnemu za propozycję i poinformował, że pokaz filmowy na świeżym powietrzu – wbrew pozorom, jest dość wymagający technicznie, a co za tym idzie – wiąże się z kosztami. W dodatku do kosztów sprzętu należy doliczyć wydatki związane z licencją na wyświetlanie danego filmu. Dla przykładu cena wynajęcia ekranu Led to 2 tys. zł, a licencja na film – to wydatek rzędu 1 tys. zł. Niemniej prezydent obiecał propozycję rozważyć.

I tak nam na tym rozważaniu podyktowanym troską „o satysfakcjonującą jakość widowiska i bezpieczeństwo zgromadzonych widzów” lato mija.

Poniżej pełna odpowiedź prezydenta Łukasza Kulika:

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
komisarz

Już nie zdąży rozważyć

Nowy

Jak był czas krytyki poprzednika – wszystko wydawało się takie proste. Teraz o cokolwiek zapytają radni – trudności i trudności

Karolek

Ble, ble, odpisał i nic nie powiedział . Pan nic nie mogę

Sk/mUTEK

O CO WAM CHODZI ???
LUDZIE ???
KINO ?
PRZECIEŻ KLER WAM WYŚWIETLIŁEM .
WYŚWIETLIŁEM.

Chłopak z miasta

Jeszcze trochę i wakacje miną.

Senior, period

Do KULIGU rozważy!

John

Dobry pomysł , tylko czy jak nie będzie realizacji radny się postawi ?