Leśnicy rozdają sadzonki sosen i świerków

Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji i posadź drzewko! Sadzonki będą rozdawane 26 kwietnia we wszystkich nadleśnictwach w całym kraju. Odbiór sadzonek od ostrołęckich leśników będzie możliwy w siedzibie Nadleśnictwa Ostrołęka (ul. Tadeusza Zawadzkiego „Zośki” 4) w godz. 9.00 – 15.00. Każdy może otrzymać po dwie sadzonki.

Nadleśnictwo Ostrołęka przygotowało blisko 500 sadzonek sosen i świerków. Wydawanie drzewek zacznie się o godz. 9.00. Sadzonki będą wydawane do wyczerpania zapasów. Każdy będzie mógł odebrać dwie sadzonki i posadzić je potem na własnym gruncie.

Akcja jest inicjatywą Prezydenta RP Andrzeja Dudy,  który 26 kwietnia – wraz z żoną, zainicjuję akcję biorąc udział w odnawianiu zniszczonego lasu w Borach Tucholskich (do zdarzenia doszło w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 roku, nawałnice połamały i wywróciły miliony drzew na powierzchni ok. 70 tys. ha w pasie od Dolnego Śląska przez Wielkopolskę, Kujawy po Kaszuby – przyp. red).

26 kwietnia w leśnictwie Jakubowo w  Nadleśnictwie Rytel spotka się ponad tysiąc osób, aby posadzić 100 ha nowego pokolenia lasu. W wydarzeniu, obok pary prezydenckiej, uczestniczyć będą m.in.: pracownicy administracji publicznej, harcerze, żołnierze Wojska Polskiego i Wojsk Obrony Terytorialnej, funkcjonariusze Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, pracownicy Lasów Państwowych oraz uczniowie Technikum Leśnego w Tucholi. Łączna liczba drzewek posadzonych w ramach tego wydarzenia ma przekroczyć 300 tysięcy.