Lena Łępicka z gminy Olszewo-Borki potrzebuje tej operacji. Trwa zbiórka

Lena Łępicka mieszkająca w gminie Olszewo-Borki cierpi na głuchotę czuciowo-nerwową obustronną. Czeka ją operacja, która jest bardzo kosztowna. Rozpoczęła się zbiórka na jej sfinansowanie.

„Lenka nie mogła długo cieszyć się odkrywaniem świata. Była energicznym i odważnym dzieckiem, ale wszystko to przerwała jej cisza… przerażająco głośna cisza” – pisze ciocia Lenki, Renata.

„Tuż po drugich urodzinach Lenka zamknęła się w sobie, przestała reagować na polecenia, jej słowa stały się niezrozumiałe. Takie zachowanie zaniepokoiło rodziców. Zaczęli szukać przyczyny zaistniałej sytuacji. Diagnoza, którą usłyszeli sprawiła, że świat się dla nich zatrzymał – głuchota czuciowo – nerwowa obustronna. Do tej pory nie wiadomo, dlaczego tak się stało.”

Dziewczynce wszczepiono pierwszy implant. Czeka ją jednak druga operacja. Brakuje jednak na nią pieniędzy, a jest ona nierefundowana.

Dlatego ruszyła zbiórka dla Lenki – na dofinansowanie operacji wszczepienia implantu ślimakowego. Informację o tym, że Lena i jej rodzina potrzebują pomocy, udostępnił Urząd Gminy Olszewo-Borki. Zbiórka prowadzona jest na stronie Siepomaga.pl. Kwota do zebrania to ponad 140 tys. zł.

„Bardzo ważne jest szybkie działanie! Moja siostrzenica każdego dnia staje się coraz bardziej zamknięta i przygaszona, cierpi… Ta operacja pozwoli Lence pozbyć się obciążeń, wstydu i strachu. Mimo wsparcia rodziny i przyjaciół nie jesteśmy w stanie zebrać potrzebnej kwoty” – pisze jej ciocia.

Fot. Łukasz Listwon