Kurs „Bądź bezpieczna na wsi” w Lelisie zakończony. Zobaczcie zdjęcia

„Bądź bezpieczna na wsi”, czyli kurs związany z szeroko pojętym bezpieczeństwem dla kobiet, został zakończony. Paniom gratulowano, przekazano certyfikaty i pamiątkowe koszulki w czwartek 16 lipca.

Panie w ramach kursu uczyły się m.in. technik samoobrony, udzielania pierwszej pomocy, ale też i zasad bezpieczeństwa na drodze oraz zdrowego odżywiania, spotykały się z panią psycholog, dietetyk, policjantami i strażakami, siłaczami i karatekami. Atrakcji więc miały sporo. Zakończenie ich przygody odbyło się w miejscu, gdzie odbywały się zajęcia, czyli w Centrum Kultury-Biblioteki i Sportu w Lelisie.

– Cieszę się, że ofercie CK-BiS znalazł się kurs „Bądź bezpieczna na wsi”. Wiem, że aktywność pań (współorganizatorem szkolenia było KGW Borówki z Lelisa – red.) była znana znacznie wcześniej – mówił wójt gminy Lelis Stefan Prusik, który zapowiedział kolejne edycje tego szkolenia.

Paniom gratulowali też zastępca komendanta Policji w Ostrołęce Andrzej Rydzewski oraz kierownik ostrołęckiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Marcin Grabowski:

– Ten program na terenie wiejskich jest jednym z pierwszych w Polsce. Gratuluję tego, że dobrnęłyście panie do samego końca.

– Solą tej ziemi są osoby, które chcą coś robić – mówiła z kolei dyrektorka CK-BiS Katarzyna Dobkowska-Wiśniewska. – Jeśli nie będziemy mieli pozytywnego „wariata”, to nic nam nie wyjdzie.

I są tacy „wariaci” w tej gminie, którzy wymyślają sobie różne rzeczy.

Jednym z nich jest prezes stowarzyszenia Projekt Radomir Robert Niedzwiecki:

– One trenowały karate, ja pomyślałem, że warto wreszcie coś zrobić na terenach wiejskich dla kobiet, które interesują się nie tylko kuchnią, ale też i sztukami walki. I tak powstał ten projekt. Chyba jesteśmy prekursorami, bo jest on realizowany w komendach na terenie kraju, ale w mieście.

Wszystkim – partnerom kursu i paniom – podziękowała też przewodnicząca KGW Borówki z Lelisa Katarzyna Głowacka.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

4.5 2 głosów
Ocena artykułu
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Mieszkaniec gminy Lelis

Brawo Projekt Radomir

Ewa

Rewelacyjny pomysł wariata;)