Kurpie na koncercie promującym nową płytę zespołu Enej (zdjęcia)

W amfiteatrze im. Czesława Niemena w Olsztynie swoją nową płytę promował zespół Enej. Nie zabrakło i wątków kurpiowskich.

W sobotę 25 lipca w Olsztynie miała miejsce promocja nowej płyty zespołu Enej „A skiela Wy?”. Jako support przed Enejem wystąpiła grupa Brylanty&Bażanty, której liderem jest Cezary Kuczyński, pochodzący z Czarni. Na scenie pojawił się także i jego tata, Witold Kuczyński.

– „A skiela wy”, pierwszy koncert promocyjny najnowszej płyty Enej w amfiteatrze olsztyńskim. Nowa jakość w polskim folku – napisał Witold Kuczyński na Facebooku.

Dziękujemy Wam Enej za gościnę i za to, że również region kurpiowski naznaczył swój ślad na Waszej płycie!

Wypada bowiem wspomnieć, że na płycie „A skiela Wy?” znalazło się 12 pieśni i piosenek ludowych, oczywiście w zupełnie nowych aranżacjach, a także dwie autorskie kompozycje w nowej odsłonie.

„To pełen szacunku ukłon w stronę tradycji, a zarazem nadanie jej młodzieńczych barw. Materiał tworzą utwory z Warmii, Mazur, Kurpi, Lubelszczyzny, Podhala, Kaszub i Ukrainy oraz takie, które pojawiały się niemal we wszystkich regionach Polski na przestrzeni dziejów” – czytamy w opisie płyty.